Привітання Місяця

Багато з нас знайомі з таким комплексом, як "Привітання Сонцю". А як щодо менш відомої практики Чандра Намаскар або "Привітання Місяця"?

Для створення рівноваги в практиці і житті корисно використовувати силу протилежностей. Сонце - це чоловіча енергія, а Місяць - жіноча. Практикуючи Сурья Намаскар, ми пробуджуємо організм і створюємо енергію і тепло. Це динамічна послідовність поз, яка на фізичному рівні будує витривалість і силу, поєднуючи плавні рухи з диханням. На духовному рівні практика Сурья Намаскар дозволяє нам подякувати сонцю за підтримку життя на землі.

Але для створення балансу необхідно отримувати енергію Божественної жіночності. Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему. Коли ми відчуваємо себе розбитими і перевантаженими - ця практика допоможе відновитися. Чандра Намаскар (Привітання Місяця) можна практикувати, щоб збалансувати жіночі енергії в організмі.

Кожна фаза місяця несе в собі особливу енергетику для місячного циклу. Всім відомо, що місяць впливає на припливи і відливи океанів. Людина також складається з води, і ті ж фази, що впливають на припливи мають глибокий вплив на наше тіло і думки.

Переваги Чандра Намаскар:

1. Практикою можна займатися, коли людина знаходиться в стані стресу, втоми або слабкості. Вона відразу ж врівноважує енергію і приносить спокій розуму і тіла.

2. Так само, як і місяць проходить через різні фази, Чандра Намаскар приносить ряд переваг для жінок в різні періоди їх репродуктивного життя. Практика заспокоює нервову систему і знижує симптоми ПМС.

3. Асани в практиці дозволяють розтягувати і зміцнювати всі основні групи м'язів, покращують гнучкість в спині і збільшують функціонування і рівновагу дихальної, кровоносної і травної систем.

4. Практика відкриває серцевий центр, що дозволяє практикуючому стати більш чуйним і люблячим.

5. Якщо ви практикуєте Привітання Сонця рекомендується також звернути увагу на комплекс Привітання Місяця, для того, щоб досягти повної гармонії і балансу енергій.

Загальні рекомендації:

1. Виконуйте послідовність асан 3, 5, 7, 9 або 11 разів, спираючись на свої можливості і рівень енергії.

2. Кожна поза в практиці Чандра Намаскар виконується повільно і поступово, скоординовано з диханням.

3. Практикувати краще на заході, особливо коли місяць росте. 

4. Перед початком занять проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви недавно перенесли будь-які травми.

Починаючи зарядку, подумки необхідно розслабитися, уявити відображення місяця у воді, візуалізувати картинку до деталей: відблиски на воді, гру світла. Важливо постаратися утримати в уяві даний образ. Виконання асан має сполучатися зі спокійним диханням.

14 асан Чандра Намаскар представляють 14 місячних фаз. У місячному календарі 14 днів до повного місяця називаються Шукла Пакша - світлі два тижні, а 14 днів після повного місяця - Крішна Пакша, тобто темні два тижні. Ім'я кожного дня представляє окрему асану і використовується як підстава для вивчення днів місячного календаря. Енергія Чандри тече всередині Іда Наді (місячного каналу), якій властиві прохолодні і розслаблюючі якості. Іда - це інтровертний, жіночий стан, ментальна сила, яка відповідає за свідомість. Місячні мантри, супутні цій практиці, - ті мантри, які прославляють жіноче начало або місячний аспект божественного.

1. Пранамасана

Позбавте свою свідомість від всіх сторонніх думок, станьте прямо, дихайте рівно, ноги стоять рівно, а руки складені в положенні «молитва».

2. Хаста Уттанасана

Тіло залишається в такому ж положенні, підніміть на видиху обидві руки, долоні розгорніть, повільно нахиляйте корпус назад. Дуже важливо всі рухи виконувати плавно.            

3. Уттанасана

Виходьте з попередньої асани повільно нахиляючись вниз. Роблячи глибокий вдих, втягніть живіт і розслабте шию. Постарайтеся доторкнутися чолом до колін, руки покладіть на підлогу. В процесі виконання кожної вправи не повинно бути відчуття болі. Пам'ятайте про принцип ахімси в йозі.

4. Ашва Санчаланасана

Ліву ногу зігніть в коліні, а праву витягніть назад. Пальці правої ноги і коліно торкаються підлоги, долоні стоять на підлозі. Максимально прогніть спину і відкиньте голову назад. Здійснюйте глибокі вдихи.

5. Ардха Чандрасана

Асана виконується плавно, переходячи з попередньої. Зіпріться на праве коліно і опустіть стопу на підлогу. Зберігаючи положення тіла, підніміть руки вгору. Зробіть глибокий вдих, поставте долоні разом і направте пальці рук в небо, підніміть голову вгору. Підборіддя дивиться максимально високо. Опустіть руки і затримайте їх в «молитві», потім упріться долонями в підлогу або стопи.

6. Адхо Мукха Шванасана

Праве коліно дивиться вгору, стопи і ноги стоять разом. Упріться в підлогу руками і стопами. Спина абсолютно пряма, а сідниці стають верхньою точкою асани. З боку поза схожа на трикутник.

7. Аштанга Намаскар

Тільки лише вісім точок тіла в цій асані можуть торкатися до підлоги. Ноги зігнуті в колінах і торкаються поверхні. Тіло плавно опускається до підлоги, руки зігнуті в ліктях, голова нахилена. Грудна клітка ковзає по підлозі, а підборіддя і чоло щільно до нього прилягають. Злегка підніміть стегна і живіт.

Головні точки дотику - коліна, зовнішні сторони долонь, грудна клітка, пальці ніг.

8. Бхуджангасана

Голова тягнеться вгору, долоні, стегна і ноги лежать на підлозі, руки зігнуті.

9. Адхо Мукха Шванасана

Повторюється поза собака мордою вниз. Важливо розслабляти шию, що не затискати її плечима. Тягніться куприком вгору.

10. Баласана

Відновлювальна поза дитини - з вдихом опускаємося на коліна, потім опускаємо сідниці на п'яти, видих - чоло на килимок. Руки залишаються в початковому положенні.

11. Ашва Санчаланасана

Опорною ногою виступає права, а ліва витягнута назад, аналогічно позі Артха Чандрасана. Після цієї асани йде повторення раніше виконаних асан, але на протилежну сторону.

12. Ардха Чандрасана

Поза півмісяця. Повторення асани. За бажанням можна скласти руки в Намаскар мудру, з'єднавши долоні разом.

13. Уттанасана

Поза аналолгічна позі під номером 3. Відновіть дихання, повільний вдих і видих. Чолом упріться в коліна, живіт втягніть.

Якщо рівень розтяжки не дозволяє дотягнуться до колін - зігніть ноги і тягніться, в першу чергу, животом до стегон. Так ваша спина не буде сутулитися і ви отримаєте більший ефект і користь від асани.

14. Хаста Уттанасана

Поза, аналогічна другій позі за рахунком комплексу. Не забувайте дихати і напружувати м'язи пресу. Так ви точно не травмуєте поперек.

15. Пранамасана

Завершальна поза, повторюється з позою під номером 1.

Ви виконали пів циклу на одну сторону. На іншу половину тіла слід виконати ту ж послідовність, тільки в асанах під номером 4-5 і 10-11 змінюйте ноги.

Різниця між Сурією Намаскар і Чандрою Намаскар:
Однією з головних відмінностей привітань сонця і місяця є те, що привітання місяця завжди виконується досить повільно і невимушено, тоді як привітання сонця виконуються в декілька десятків підходів і є повноцінною потужною фізичною практикою. Чандра Намаскар робиться лише 4 - 5 разів і не більше.
Чандра Намаскара починається з лівого боку, а потім продовжується з правого боку, оскільки ліва сторона позначає «іда наді» (лівий канал) або місяць, а права - «пінгала наді» (правий канал) або сонце.

Переглянути відео із даним варіантом практики Чандра Намаскар

Прослухати мантру Чандра Намаскар

Поділитися:

Радіостанція Дня

Радіо Мантра (Росія)

Мантра Радіо - це духовна та медитативна музика, красиве виконання мантр від музикантів, майстрів та просвітлених особистостей. Це можливість зануритись у сакральні звуки, заспокоїти свій розум та відчути внутрішній баланс та гармонію...

Мантра Дня

Рей Ман Шабд
0:00/ 0:00

Цей шабд має здатність приносити абсолютне здоров'я, якщо людина співає його, правильно торкаючись язиком до певних точок в роті. Кожен звук необхідно вимовляти точно і правильно. Це приведе вас до чудового психічного і духовного здоров'я. Вдосконалюючись ...

Фільм Дня

Людина/Human фільм
0:00/ 0:00

Що робить нас людьми? Те що ми вміємо любити, або те що ми вміємо воювати? Або те що ми вміємо сміятися? Плакати? Або наша допитливість? Прагнення до нових відкриттів? Всі ці питання хвилюють продюсера і художника Янна ...

Медитація Дня

Йогічне дихання. Де брати енергію?
0:00/ 0:00

Де брати сили та енергію? Як зняти стрес? Як позбутись тривожності?

Як правильно дихати животом? Що таке йогічне дихання?

Про дихання йога, про фізіологію дихання та діафрагму дивіться у відео!

Календар подій

Пошук по сайту