Чандра Намаскар

Привітання Місяця, яке також називають "Чандра Намаскар" - це серія поз, виконана в певній послідовності. Як і привітання Сонця (Сурья Намаскар), кожна поза в Місячному привітанні синхронізується з вашим диханням: у той час як Сонячні вітання розігрівають і стимулюють, Місячне привітання охолоджують і заспокоюють.

Існує багато варіацій даної практики. Ця послідовність є простою і підходить для всіх рівнів.

Почніть з пози гори (верхній центр) і дотримуйтесь послідовності за годинниковою стрілкою назад до вершини, а потім повторіть ідучи проти годинникової стрілки і назад до вершини.

1. Поза Гори - Тадасана

Вдихніть і підніміть руки до неба, зімкнувши долоні, до верхньої пози гори або Урдхва Хастасана.

2. Бічний згин / півмісяця - Урдхва Хастасана

Видих і бічний згин праворуч для пози півмісяця. Втягніть живіт і нахиліться так, щоб створити приємну бічну розтяжку на лівій стороні. 

Вдихніть і поверніться назад, в позу гори, далі видих і боковий згин вліво. Цього разу розтягується права частина тіла. Вдихніть і поверніться назад до центру.

3. Присідання Богині - Утката Конасана

Видихніть, щоб вийти лівою ногою широко в Позу Богині або Уткату Конасану. Ваші пальці ніг трохи вказують назовні. Під час присідання тримайте коліна м'якими. Ваші коліна над щиколотками, пупок втягується. Зігніть руки в ліктях до 90 градусів (руки кактуса), або ви можете підвести руки до молитовної мудри.

4. Поза Зірки

Вдихніть, випряміть коліна і поставте руки прямо, входячи в позу Зірки.

5. Розширена поза трикутника - Уттхіта Тріконасана

Видихніть, переведіть праву ногу на передню частину килимка, а ліву ногу тримайте паралельно задній частині килима. Відпустіть праву руку до гомілки для трикутної пози або триконасани.

6. Поза піраміди - Паршвоттанасана

Видихніть і підведіть руки до килимка з обох боків правої ноги. Вдихніть, щоб подовжитися через хребет і на видиху, зігніться вперед трохи глибше.

7. Низький півмісяць - Анджанейасана

Вдихніть, щоб підняти ліву ступню від килимка, і щоб поставити її між вашими руками. Зробіть видих і зігніть праве коліно.

8. Низький бічний випад

Вдихніть, щоб перенести обидві руки до підлоги. Поверніть обидві ступні до коротких країв вашого килимка, тримаючи їх на відстані. Зігніть пальці лівої ноги і підніміть їх з килимка, щоб ви балансували на лівій п'яті. Тримайте руки на килимку або для додаткової нагрузки, піднесіть руки до джнана мудри.

9. Поза гірлянди - Маласана

Поставте руки перед собою. Видихніть, щоб зігнути ліве коліно і привести руки до молитви за йогі присідання (або Маласану).

10. Низький бічний випад

Покладіть обидві руки на землю. Зробіть видих, щоб витягнути праву ногу прямо, тримаючи стопу зігнутою в бічній частині (або Скандасані) на протилежній стороні. Для додаткового виклику піднесіть руки до джнана мудри.

11. Низький півмісяць - Анджанейасана

Доведіть руки до лівої ноги, а потім видихніть, щоб повернути праву ногу на килимок.

12. Поза піраміди - Паршвоттанасана

Поверніть правий ногу на килимок. Випряміть ліву ногу і зігніть вперед для вигину трикутника вперед.

13. Розширена поза трикутника - Уттхіта Тріконасана

Підведіть ліву руку до лівої гомілки і поверніть грудну клітку до неба. Зробіть видих, щоб витягнути праву руку до неба.

14. Поза зірки

Вдихніть, щоб підняти тулуб вертикально, оберніть обидві стопи, щоб пальці ніг стикалися з довгим краєм килимка, і витягніть руки в сторони.

15. Присідання богині - Утката Конасана

На видиху зігніть коліна і зігніть руки на 90 градусах у лікті для Пози Богині.

16. Бічний вигин вгору / півмісяця - Урдхва Хастасана

Видих і бічний згин ліворуч для Пози півмісяця. Втягніть пупок і створіть приємну бічну розтяжку на правій стороні.
Вдихніть і поверніться назад руки до гори, і видихніть на боковий згин праворуч. Цього разу створіть розтяжку в лівому боковому корпусі. 

17. Поза Гори - Тадасана

Вдихніть і підніміть руки над головою, зімкнувши долоні.

Переглянути відео із даним варіантом практики Чандра Намаскар

Прослухати мантру Чандра Намаскар

Поділитися:

Радіостанція Дня

Спа Радіо (Швейцарія)

Тільки спокійні мелодії для релаксації та медитації. Музика ідеально підходить для масажу або занять йогою

Мантра Дня

Ом Намах Шівая мантра
0:00/ 0:00

«Намах Шівая» вперше зустрічається в гімні «Рудрам» Яджур Веди. Існують різні тлумачення великої мантри Шиви, які сходяться в тому, що на відміну від інших мантр, що дають людині добробут, таланти, багатство, вона дає знання того, ...

Фільм Дня

Містичний мозок
0:00/ 0:00

Подорож в глибини людської свідомості. Чи можна дати пояснення переживанню благодаті, в якому перебувають містики і медитуючі? Цей документальний фільм розповідає про останні наукові дослідження містичних переживань, проведених в Канаді та інших країнах. 

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (1)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему.

Календар подій

Пошук по сайту