Усвідомленість

Людина - в'язень власних уявлень. У випадку, коли страх вийти за їх межі виявляється сильнішим ніж бажання керувати балом, все залишається на своїх місцях. У випадку, коли все влаштовує - також. Та цей випадок рідкісний, враховуючи мінливу природу людської психіки та й заради життєвої ідилії зазвичай приходиться прикласти зусиль, якщо вона не прийшла автоматично в комплекті з переродженням, дякуючи хорошій кармі.

Отямитись і глянути навколо - ось що потрібно. Усвідомлене буття хоч на хвилину - як контрастний душ, допоможе загострити рецептори і відчути де в навколишніх декораціях твоє справжнє Я. Часто люди губляться в чужих ментальних конструкціях, приймаючи їх за свої. Найголовніший лакмусовий папірчик - відсутність внутрішніх конфліктів, або їхня об'єктивна ситуативність. На кожен суперечливий, викликаючий сумніви аспект в житті людини, а також в процесі прийняття рішень є хороше уточнююче питання: чи справді мені це потрібно? Відповідь повинна бути щирою і для цього потрібно вміти бути відвертим з собою в першу чергу, мати високий рівень свідомості.

За допомогою самоусвідомлення людина може конкретно усвідомити себе у своїх власних розумових діях і станах. Самосвідомість є усвідомленням свого власного я, на відміну від інших суб'єктів і світу взагалі. 

Усвідомленість - поняття в сучасній психології, що визначається як безперервне відстеження поточних переживань, тобто стан, в якому суб'єкт фокусується на переживанні справжнього моменту, при цьому не залучаючись до думки про події минулого чи майбутнього. Це здатність свідомості до інтроспекції власної діяльності. Таке визначення усвідомленості має на увазі, що суб'єктивні переживання можуть сприйматися самим суб'єктом безпосередньо, без концептуалізації, і приймаються як такі. Усвідомленість включається в більш загальне поняття уважності. Уважності в усіх сферах життя.

Усвідомлене - альтернатива тому, в чому ми не віддаємо собі звіту: неусвідомленого. 

Усвідомленість можна розвивати, усвідомленість не можливо розвинути. У цьому парадоксі йдеться про те, що розвиток свідомості - це не один певний процес з визначеним завершенням, а розгалужений нескінченний шлях, наступні етапи якого відкриваються лише тим, хто вже пройшов його частину. Фраза Сократа: "Чим більше я знаю, тим більше розумію, як мало я знаю" в повній мірі застосовна і до усвідомленості: чим більше людина починає жити усвідомлено, тим більшою мірою вона починає розуміти, скільки ще неусвідомленого в її житті.

Саме усвідомлення себе як автора і творця власних дій, життєтворчості з неповторними фізичними та духовними якостями допомагає зафіксувати вірну позицію, нівелюючи при цьому величезну кількість необ'єктивного відношення до оточуючих або близьких людей, ілюзорних рольових позицій, що часто являються причинами конфліктних ситуацій.

Самоусвідомлення - стимулятор прямої відповідальності за себе, власні думки, вчинки та їх остаточний результат. Звідси - контроль над власним життям, відчуття себе автором сценарію, а не учасником-актором, виконуючим нав'язану обставинами роль. Процесом життя є процес пізнання, глибоке пізнання себе, багатогранності людської природи і зокрема, своєї власної, а також прийняття цих граней - вірний шлях до розширення уявлень про себе і, як наслідок, своєї функціональності.


 

Поділитися:

Радіостанція Дня

Мантра Радіо (Європа)

Основна мета цього проекту - трансляція духовної музики, яку грають святі люди, віддані Богові. У Святих рукописах сказано, що прослуховування такої музики може перетворити життя, наблизити до розуміння Бога і навіть допомогти очистити Карму

Мантра Дня

Махамрітьюнджайя мантра
0:00/ 0:00

Одна з найдавніших і найпотужніших мантр ведичної епохи, що дійшли до нас через тисячоліття.
В одній з індійських легенд Мрітьюнджайя мантра пов'язана з ім'ям Маркандеї - мудреця, вчення якого закладено в Маркандея Пурані. Маркандеї було визначено ...

Фільм Дня

Фільм: Сучасна і традиційна йога (2018)
0:00/ 0:00

В рамках фільму обговорюється надзвичайно цікава тема: "Що таке традиційна, і що таке сучасна йога?".

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (2)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему. Практика сприяє охолодженню, заспокоєнню організму, а також допомагає якісно підготувати тіло і свідомість до сну.

Календар подій

Пошук по сайту