Коли постійно немає часу

Одна з найбільших проблем сучасного суспільства - велика кількість запланованого, надання надмірної важливості цим планам та виникаючий внаслідок цього стрес. Якщо запитати людину як в неї справи - у відповідь можна почути щось накшалт "шалено зайнята" або "не зараз, давай пізніше". Якщо люди не надто зайняті на роботі - вони посилено займаються фітнесом, розважаються інтелектуальними іграми або ведуть своїх дітей на уроки китайської мови. А коли виникає момент для рефлексивної думки - скажімо, під час очікування в черзі або сидячи в метро або таксі - люди в основному концентрують свою увагу на мобільних телефонах.

Дослідження, опубліковане минулого місяця в журналі Science, показує, як далеко люди можуть зайти, щоб уникнути самоаналізу. "Ми помітили як люди прив'язані до своїх мобільних пристроїв, а також як легко вони знаходять виправдовування щоб залишатися чимось зайнятими" - говорить професор психології університету Вірджинія (США), і продовжує - "під час експерименту більшість людей, залишаючись наодинці у кімнаті під час перерви між тестуванням, намагалися зайняти свій вільний час мобільним телефоном замість того щоб відпочити та зосередитися на собі"

Результат приголомшив дослідників. В 11 експериментах за участю 700 людей - більшість учасників розповіли що відчувають себе некомфортно наодинці зі своїми думками вже через 6-10 хвилин як залишаються одні у кімнаті. При цьому не мали значення ні місце де проходив експеримент - вдома чи в лабораторії, ні запропонована тема для роздумів - учасникам просто не подобалося знаходитися віч на віч з собою.

Така ситуація може виникати тому, що люди, залишаючись у спокої, схильні зосереджуватися на тому, що в їхньому житті не так. Ми еволюціонували та стали вирішувачами проблем та творцями сенсів. Коли ми не оновлюємо свою сторінку у Facebook чи не проводимо час у справах - все що нам спадає надумку це всі ті наші невирішені питання - важкі стосунки, особисті та професійні невдачі, проблеми з грошима, проблеми зі здоров’ям тощо. І поки ми не знаходимо вирішення цих питань чи хоча б якесь розуміння чи їх прийняття - ці думки вирують у нашій голові. Привіт стрес. Привіт безсоння.

Деяким людям так важко залишатися на самоті, що навіть знаходячись за кермом вони не перестають перевіряти новини чи пошту у телефоні, оновлювати сторінки соціальних мереж, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих.

Це відбувається і тому, що імператив західної культури полягає у тому, що вона цінує дії більше ніж думки і вважає що відповіді на питання знаходяться у наших долонях, а не у нашій голові. Вона вчить нас з дитинства, що думки та почуття лише сповільнюють нас та заважають рухатися до успіху. Але ж саме для вирішення усіх наших проблем - потрібно дозволити, дати собі час якісно обдумати їх.

Стримування негативних почуттів лише дає їм більше сили, що приводить до настирливих думок, завдяки чому люди стають ще більш зайнятими, перебуваючи у стані страху. Постійна когнітивна напруга ухилення від емоцій лежить в основі психологічних проблем, таких як обсесивно-компульсивний розлад, тривожність, депресія та панічні атаки, не кажучи вже про цілий ряд залежностей. Вона також пов'язана з різними соматичними проблемами, такими як екзема, синдром роздратованого кишечника, астма, запалення, ослаблений імунітет та головні болі.

Тільки даючи собі час на роздуми ми маємо здатність співпереживати іншим, бо чим більше почуттів всередені нас - тим краще ми можемо здогатуватися що відбувається у свідомості оточуючих, рідних та близьких людей. А коли втікаємо від думок - ця здібність атрофується.

Дослідження показали, що тільки в спокійному стані свідомості в людини виникають енергії творчості та креативності, можливість нестандартно вирішувати завдання, осмислювати проблему з нового боку, в той  час як напружений та зайнятий розум здатний виконувати лише примітивні та однотипні дії, постійно потребуючи сторонніх шаблонів поведінки - саме тому напружені люди постійно намагаються знайти відповіді на всі свої запитання в інтернеті.

Можливо, саме тому Google пропонує своїм співробітникам курси під назвою «Шукати всередині себе» та «Нейронне самовбивство», які включають в себе інструктаж з медитації уважності, де метою є розпізнавання та прийняття внутрішніх думок і почуттів, а не ігнорування чи пригнічення їх. Компанія зацікавлена ​​у звільненні ментального простору працівників для інтуітивного бачення бажань кінцевих користувачів та створення продуктів для їх задоволення.

Якими б важкими не були ваші думки, які б негативні почуття ви не відчували - пам'ятайте, що потрібно знаходити час на їх обмірковування та прийняття, бо вони є частиною вашого життя. Більше того, тільки так ви і зможете знайти оптимальний та творчий шлях вирішення усіх ваших проблем. Крім того, саме ці глибокі і хвилюючі почуття і ваші реакції на них, роблять вас тим, ким ви є. І хоча постійна зайнятість і може відволікати від смутку, саме вона обмежує здатність помічати та відчувати радість від життя.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Спа Радіо (Швейцарія)

Тільки спокійні мелодії для релаксації та медитації. Музика ідеально підходить для масажу або занять йогою

Мантра Дня

Ом Намах Шівая мантра
0:00/ 0:00

«Намах Шівая» вперше зустрічається в гімні «Рудрам» Яджур Веди. Існують різні тлумачення великої мантри Шиви, які сходяться в тому, що на відміну від інших мантр, що дають людині добробут, таланти, багатство, вона дає знання того, ...

Фільм Дня

Містичний мозок
0:00/ 0:00

Подорож в глибини людської свідомості. Чи можна дати пояснення переживанню благодаті, в якому перебувають містики і медитуючі? Цей документальний фільм розповідає про останні наукові дослідження містичних переживань, проведених в Канаді та інших країнах. 

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (1)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему.

Календар подій

Пошук по сайту