Трави в аюрведі

Аюрведа розглядає фізичні, емоційні та духовні аспекти людини як єдину одиницю і прагне лікувати організм в цілому. Цей широкий цілісний підхід враховує динамічний взаємозв'язок між фізіологічними процесами, емоційним станом, дієтою та фізичними вправами, а також зовнішніми чинниками, такими як кліматичні особливості і рівень забруднення. Аюрведа використовує різні методи для врівноваження тілесних дисбалансів, включаючи використання трав як внутрішньо, так і зовні. Інтеграція трав в аюрведичні методи лікування заснована на лікарських властивостях цих трав.

Користь для здоров'я аюрведичних трав
Аюрведа намагається лікувати першопричину проблеми, а не лише симптоми. Не дивно, що аюрведичні трави мають подвійну дію на організм - вони не тільки допомагають лікувати основні проблеми здоров’я, але й приносять рівновагу в організмі для сприяння загальному здоров’ю та самопочуттю.

Врівноважуючі ефекти аюрведичних трав
Щоб зрозуміти, наскільки і чому аюрведичні трави настільки ефективні, важливо зрозуміти основні поняття Аюрведи, зокрема, бута і дош. Панча Маха-Бута - це 5 елементів, що складають наш Всесвіт - Прітві (Земля), Апас / Джал (вода), Агні (Вогонь), Ваю (Повітря) та Аакаш (Ефір). Кожна бута пов'язана з конкретними характеристиками. З цих елементів ми отримуємо доші.

Доша - це універсальна енергія, яка існує в усій природі і приводить у дію кожен аспект нашого буття, від нашого фізичного та психічного здоров'я до нашої емоційної та духовної рівноваги. Існує 3 типи дош - вата, пітта і кафа; всі 3 присутні у кожного з нас, але є варіанти їх рівнів. У той час як деякі люди мають більш високий рівень вати, інші мають більш високий рівень пітти або кафи. Баланс дош безпосередньо впливає на фізичне, психічне та емоційне здоров'я людини. Коли рівні дош розбалансовані, людина стає чутливою до хвороб.

Людям з вата-конституцією (високий рівень вати) потрібно стежити, щоб їх вата не досягала надмірного рівня. Щоб цього не допустити, їм потрібно врівноважувати свою домінуючу дошу з протилежними якостями. Тут грають характеристики бута:

Вата
Вата-доша складається з вату (повітря) та акаш (ефір) бута, тому її властива природа - суха холодність. Ось чому людям-ватам рекомендується вживати солодкі, кислі та солоні трави для введення якостей, які суперечать і врівноважують вату. Одні з кращих аюрведичних трав для людей вата типу включають шатаварі, ашваганду і брахмі.

Пітта
Пітта-доша складається з агні (вогню) і апас (вода), тому їй притаманна природа - жаркість і вологість. Ось чому особам пітти рекомендується вживати гіркі та в’яжучі трави, що протидіють якостям пітти. Одні з найкращих аюрведичних трав для особин пітта включають м'яту, бхрінгарадж та гудучі.

Кафа
Кафа-доша складається з прітві (земля) та апас (вода), а її притаманна природа - волога холодність. Ось чому особам кафа рекомендується вживати гострі і гіркі трави. Одні з найкращих аюрведичних трав для особин пітта включають бібхітакі, чітрак та морінга.

  • Трави, що врівноважують вату, мають солодкий, кислий і солоний смак;
  • трави, що врівноважують пітту, мають в'яжучі та гіркі смаки;
  • трави, що врівноважують кафу, мають гострий і гіркий смак.

Фармакологічні властивості аюрведичних трав

Вата
Дисбаланс вати може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям, включаючи пневмонію. Нещодавні медичні дослідження виявили, що екстракт шатаварі був ефективним проти різних патогенних мікробів, включаючи бактерію, яка викликає пневмонію. Аналогічно, в інших дослідженнях було встановлено, що інші аюрведичні трави для особин вати, такі як ашваганда та брахмі, були ефективними при лікуванні нервових розладів, запалень та деяких інфекційних захворювань, характерних для людей із цим типом доші.

Пітта
Дисбаланс пітти може призвести до таких проблем зі здоров’ям, як порушення травлення, кислий рефлюкс та діарея. Медичні дослідження впливу м'яти встановили, що головний її компонент - ментол був ефективним у лікуванні різних проблем з травленням. Аналогічно, деякі дослідження встановили, що інші аюрведичні трави для особин пітта, такі як бхрінгарадж та гудучі, були ефективними при лікуванні шкірних висипань та болю в суглобах, які властиві людям цього типу доші.

Кафа
Дисбаланс Кафи може призвести до гіпертонії та застійної серцевої недостатності. Медичні дослідження встановили, що екстракт бібхітакі може допомогти приглушити прогресування нальоту атеросклерозу та покращити серцево-судинну функцію. Аналогічно, в інших дослідженнях було встановлено, що деякі аюрведичні трави для особин кафи, такі як хітрак та морінга, були ефективними для лікування високого рівня холестерину та діабету, які властиві людям із цим типом доші.

Як застосовують трави в Аюрведі
Є сотні аюрведичних трав, а також існують різні способи вживання цих трав. Аюрведичні трав'яні засоби лікування можуть бути широко розділені на внутрішні та зовнішні методи лікування.

Внутрішнє лікування

Чурна
Чурні виготовляють подрібненням сушених трав для отримання дрібного порошку. Потім ці трав'яні порошки змішують з топленим маслом, молоком або іншим аюрведичним активатором (анупан) для підвищення ефективності чурни.

Лех’ям
Лех'ями - аюрведичні джеми, які готуються з трав, джеггерів та меду. Чаванпраш - популярна загальнозміцнююча добавка, яка містить 20-30 інгредієнтів.

Асава / Арішта
Асава та арішта - це рослинні ліки, які містять алкоголь, що утворюється в природі. Спирт діє як середовище для діючих речовин, що прискорює терапевтичну дію препарату.

Ваті
Ваті - це препарат аюрведичної медицини, в якому рослинні екстракти концентруються у формі таблеток. Кутадж Гхан Ватi та Чандрапрабха Ваті є одними з найбільш поширених на сьогодні ватів.

Зовнішнє лікування
Шведана
Шведана або терапія препаратами провокує потовиділення за допомогою пари з відварів лікарських трав. Трави, які використовуються в цих відварах, залежать від стану здоров’я та типу доші.

Широдхара
Широдхара передбачає ніжну струю рідини (як правило, теплого рослинного масла), що ллється на чоло. Це також є одним із етапів, що беруть участь у панчкармі (п’ять процедур очищення).

Абх'янга
Абх'янга - це аюрведична масажна терапія тіла, яка допомагає запобігти накопиченню токсинів, зменшує затримку рідини та зменшує болі в тілі. Рослинні олії, що використовуються для цього масажу, залежать від типу доші людини.

Трави відіграють важливу роль в Аюрведі, але рослинні препарати потрібно вживати регулярно, щоб вони були ефективними. Хоча аюрведичні рослинні засоби можуть допомогти виправити дисбаланс доші, єдиний спосіб насолодитися хорошим здоров’ям - це дотримуватись способу збалансування доші, який включає здорову їжу, регулярні фізичні вправи, щоденні медитації та достатній сон. Визначення вашої домінуючої доші дозволить вам слідувати аюрведичним рекомендаціям, які найкраще відповідають вашим потребам.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Мантра Радіо (Європа)

Основна мета цього проекту - трансляція духовної музики, яку грають святі люди, віддані Богові. У Святих рукописах сказано, що прослуховування такої музики може перетворити життя, наблизити до розуміння Бога і навіть допомогти очистити Карму

Мантра Дня

Ом Намо Бхагавате Васудевая
0:00/ 0:00

Ом Намо Бхагавате Васудевая - одна з найпопулярніших і найважливіших мантр вайшнавізму. Відома як двадасаксара-мантра ("мантра дванадцяти складів").

Фільм Дня

Документальний фільм "Могутність серця"
0:00/ 0:00

Документальний фільм про те, що наше серце є чимось більшим, ніж просто органом, і що, ігноруючи його підказки, ми втрачаємо щось дуже значуще ...

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (2)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему. Практика сприяє охолодженню, заспокоєнню організму, а також допомагає якісно підготувати тіло і свідомість до сну.

Календар подій

Пошук по сайту