П'ять основних лікувальних аюрведичних трав

Аюрведа має довгу багату історію використання рослин в якості медицини. І в наші дні традиційні аюрведичні трави привертають багато уваги за їхні переваги, що тепер підтримуються наукою. Але які з них слід спробувати? Тут ми розглянемо найважливіші аюрведичні трави, для чого і як їх найчастіше приймають.
Перш ніж розпочати застереження: навіть перший підручник з Аюрведи, який починається приблизно з 800 р. до н.е., говорить про те, що трави не слід вводити в раціон чи приймати без належних знань. Іншими словами, навіть якщо ці трави легкі і не мають протипоказань взаємодії з іншими ліками, краще проконсультуватися зі своїм лікарем, перш ніж випробувати їх.

1. Амалакі (Emblica officinalis)

Амалакі, який також називають індійським аґрусом, - це плід, який глибоко пов'язаний з індійською культурою і використовується тисячами років завдяки його омолоджуючим властивостям. Плід Амалакі - дуже багате джерело вітаміну С, тому має здатність захищати імунну систему. Особливо рекомендується приймати Амалакі в осінній сезон, оскільки в Аюрведі - це період, коли організм найбільше схильний до запалень.
Амалакі та Тулсі, наступна рослина в цьому списку, часто приймаються разом. Амалакі заспокоює тіло, а Тулсі заспокоює розум. Амалакі також вважається антивіковою речовиною. В Аюрведі є розділ під назвою "Расаяна", який стосується запобігання захворювань, зміцнення здоров'я та попередження старіння. Цей розділ аюрведичної медицини починається з Амалакі.
Чудово приймати Амалакі кожен день у тій чи іншій формі, а найпоширеніша формула називається чаванпраш, джем, який містить і кілька інших трав. Його можуть приймати люди різного віку і він є дуже м’якою добавкою, яка може допомогти живити всі сім тканин організму.

2. Тулсі (Ocimum sanctum)

Тулсі, також відомий як святий базилік, рослина, що допомагає на духовному і розумовому рівнях, а це означає, що прийом його може допомогти заспокоїти і посприяти піднесеному стану душі. В Аюрведі вважають, що його прийом може допомогти викликати позитивне мислення. Ось чому чай Тулсі вживають, щоб допомогти боротися з тривогою. У ході досліджень тулсі виявивлені перспективні антистресові та антидепресантні властивості.
Також було показано, що ця рослина має протиракові властивості та захисні властивості проти автоімунних захворювань. Хоча це не обов'язково означає, що Тулсі вилікує або запобіжить захворюванню, це може уповільнити ріст ракових клітин і зменшити запалення, що пов'язане з проблемами автоімунного здоров'я.
Тулсі також використовується як домашній засіб від кашлю, ангіни та гаймориту. Подрібнюючи листя, щоб зробити чай, багато людей знаходять полегшення. Також його можна приймати у формі капсул.

3. Ашваганда (Withania somnifera)

З усіх трав у цьому списку Ашваганда є чи не найвідомішою зараз завдяки своєму статусу адаптогену - речовини, яка допомагає організму адаптуватися до стресу. Сьогодні це не просто популярно; трава також високо цінується в античних текстах.
Ashwa означає «кінь», а ghanda означає «подібне». Отже, в основному це робить вас схожими на коня з силою та життєвою силою, особливо чоловіків. Дослідження показують, що Ашваганда допомагає підвищити тестостерон у безплідних чоловіків. Вона також допомагає живити та омолоджувати м’язи, тому це особливо корисно для активних людей. Також вважається, що це стосується здоров'я суглобів. Для тих, у кого спостерігаються болі у суглобах, Ашваганда є прекрасним вибором.
Ашваганда також рекламується за користь для психічного здоров'я. Вона може бути використана для полегшення тривоги, а дослідження показують, що вона може бути корисною і для тих, хто страждає від депресії.
Ашваганда в основному приймається у формі порошку або капсул, але також є варення з іншими травами під назвою ашваганда лехіям, що навіть краще засвоюється. Його також приймають у молочній суміші, бажано з коров'ячим молоком, але будь-який тип рослинного молока теж буде працювати. Трава потрапляє в організм швидко і ефективно в такому вигляді.

4. Брахмі (Bacopa monnieri)

Брахмі, або бакопа, - це рослина, яка в основному приймається для підвищення розуму і вважається однією з найкращих профілактичних рішень для вікових проблем пам'яті в Аюрведі. З цієї причини її приймають багато людей різного віку.
Вважається, що Брахмі розширює всі аспекти інтелекту, і для того, щоб свідомість була здоровою і добре  функціонувала, корисним є тонік. Він також іноді використовується для дітей із СДУГ з перспективними результатами.
Якщо у вас проблеми зі сном, ви можете також розглянути можливість приймати Брахмі, щоб заспокоїти розум перед сном. Аналогічно, ті, у кого проблеми зі шлунком викликані стресом, можуть вважати Брахмі корисним для розслаблення розуму і, таким чином, травної системи. Ця рослина приймається у вигляді чаю або свіжої трави в салаті, і його можуть приймати люди будь-якого віку.

5. Шатаварі (Спаржа рацемосова)

Шатаварі можна використовувати як для здоров’я розуму, так і для тіла. Зокрема, вона має дуже особливий зв’язок із жіночим здоров’ям та фертильністю. Шата означає «багато», а аварі означає «оточений дітьми». Тож саме назва цієї трави дає нам зрозуміти, що це дуже добре для жіночої репродуктивної системи, сприяючи здоровому, регулярному репродуктивному циклу.
Також іноді використовується для збільшення притоку грудного молока у жінок, які годують груддю, а також для жінок, які переживають менопаузу. Дослідження також показали, що це може допомогти жінкам із синдромом полікістозних яєчників.
Шатаварі також може покращити здоров'я кишечника і може бути корисним для лікування виразки. Препарат може полегшити рефлюкс кислоти і для обох статей.
Оскільки Шатаварі є коренеплодом, він багатий антиоксидантами та протизапальними речовинами. Тож, коли їх приймати, дослідження показують, що препарат може підвищити імунну функцію, зменшити окислювальні процес  та допомогти лімфатичній рідині та кровообігу. Зазвичай люди приймають близько половини чайної ложки порошку Шатаварі, змішаного з теплою рідиною. Її також можна приймати як таблетку, капсулу, або з маслом гхі, що може покращити всмоктування.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Мантра Радіо (Європа)

Основна мета цього проекту - трансляція духовної музики, яку грають святі люди, віддані Богові. У Святих рукописах сказано, що прослуховування такої музики може перетворити життя, наблизити до розуміння Бога і навіть допомогти очистити Карму

Мантра Дня

Ом Намо Бхагавате Васудевая
0:00/ 0:00

Ом Намо Бхагавате Васудевая - одна з найпопулярніших і найважливіших мантр вайшнавізму. Відома як двадасаксара-мантра ("мантра дванадцяти складів").

Фільм Дня

Документальний фільм "Могутність серця"
0:00/ 0:00

Документальний фільм про те, що наше серце є чимось більшим, ніж просто органом, і що, ігноруючи його підказки, ми втрачаємо щось дуже значуще ...

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (2)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему. Практика сприяє охолодженню, заспокоєнню організму, а також допомагає якісно підготувати тіло і свідомість до сну.

Календар подій

Пошук по сайту