Аюрведа проти депресії

При нервовій слабкості можна покластися на досвід аюрведичної медицини і отримати позитивні результати всього через кілька місяців після початку лікування. У зв'язку з напругою сучасного життя, хвилюванням і переживаннями багато людей відчувають тиск на психологічному рівні, включаючи проблеми з нервами. Це може бути виражено такими проявами, як смуток, нервозність, слабкість або загальне почуття розчарування.

Депресія - однe з найсерйозніших психічних розладів, що вимагає допомоги професіонала. Але в доклінічних випадках депресії можуть допомогти методи, які ми розглянемо в даному розділі. Аюрведа рекомендує фітотерапію, дієтотерапію при депресії.

Симптоми. Не слід плутати депресію з поганим настроєм. Подавлений настрій - це швидкоплинний стан, справжня депресія - хвороба, що супроводжується рядом серйозних симптомів.

Основні симптоми:
• втрата інтересу до повсякденних справ;
• порушення сну у вигляді безсоння або, навпаки, черезмірно довгий сон,
• занепокоєння, тривога;
• швидка втомлюваність;
• відсутність апетиту або, навпаки, переїдання,
• неспроможність зосередитися;
• труднощі в ухваленні рішень;
• відчуття непотрібності і даремності;
• відчуття безпорадності і безнадійності,
• думки про самогубство, безпричинний плач.

Аюрведа описує депресивний стан з точки зору дисбалансу Вата, Пітта або Капха доші. Доша Вата, Пітта і Капха, перебуваючи в місцях своєї звичайної локалізації (товстий кишечник, тонкий кишечник і шлунок, відповідно), мігрують звідти в кровотік і чинять негативний вплив на нервову систему, перешкоджаючи її нормальному функціонуванню.

Однак існують способи аюрведичного лікування депресії, які допомагають повернути людей до нормального життя.

  • Виявлення причини: у депресії може бути багато причин. Про деякі з них навіть сама людина може не здогадуватися. Детальніші причини лікар з'ясовує на консультації. Тут дуже важливо бажання самої людини вирішити проблему і докопатися до суті.
  •  Детоксикація: більшість захворювань, включаючи психічні розлади, викликані порушенням вогню травлення. Тому обов'язковим є його виправлення для лікування депресії. Млявий вогонь викличе слабке перетравлення і накопичення ами (токсинів) в кишечнику, крові і в результаті в усьому організмі. Наявність токсинів в клітинах через присутність ами уповільнює всі види діяльності і викликає багато психосоматичних розладів, включаючи депресію. Тому в якості підготовчого етапу необхідно повністю очистити організм від токсинів, а також від ймовірних паразитів. Для цього застосовують зовнішні і внутрішні ліки, такі процедури як масаж тіла з лікувальними маслами, трав'яний порошковий масаж, антипаразитарні програми та інші методи очищення організму.
  •  Оздоровлення: різні процедури і заходи по оздоровленню організму, такі як омолоджуючі засоби, антивікові ліки, імуномодулятори, зміни способу життя і фізичні вправи, здорова дієта, йога та медитація і т. д..

Ці етапи необхідні для одужання, зміцнення розуму і фізичного стану, а також для запобігання рецидивам. Ефективність такого лікування залежить від багатьох факторів: ступеня депресії, готовність людини вирішити проблему, серйозності і тривалості лікування, віку та ін. Все індивідуально і конкретні процедури, засоби і тривалість підбираються індивідуально в кожному випадку.

Правильне харчування при депресії
Багато продуктів є природними антидепресантами. При депресіях рекомендується вживати в їжу продукти, які містять магній, кальцій, фолієву кислоту, вітамін С та інші. Дуже корисним для нервової системи є манго. Він є милостивим фруктом, містить достатню кількість магнію, живить нас сонячною енергією, заспокоює розум і умиротворює. Також корисним є насіння (особливо гарбузове), волоські і мигдальні горіхи, спаржа, листова зелень, мед, томати, шафран, куркума, коріандр, імбир та інші.

Правильний режим харчування - це важливий крок на шляху до гармонізації свого стану. Необхідно правильно харчуватися відповідно до конституційного типу. Як вже було зазначено раніше, надлишок будь-якої з дош: і Вати, і Пітти, і Капхи - може привести до депресії. Потрібно дотримуватися дієти, що врівноважує саме ту дошу, дисбаланс якої з'явився спусковим гачком для розвитку депресії.

Крім харчування існує ціла система заходів, що сприяє приведенню дош в баланс в домашніх умовах. Поряд з харчуванням ця система включає трави, спеції (мускатний горіх, імбир, гвоздика, кардамон, чорний перець, куркума, коріандр), процедури в домашніх умовах, правильний розподіл праці і відпочинку та ін. Щоб привести конституційний тип в баланс важливо застосовувати не тільки правильне харчування, але всю цю систему заходів в комплексі. Завдяки їй можна привести в порядок свій фізичний і психічний стан.

Також аюрведа пропонує багато способів допомоги людині, яка страждає від періодичної емоційної нестійкості. Їх можна практикувати, як профілактичні заходи, що попереджуватимуть виникнення депресивних станів.

1. Практикувати медитацію 20 хвилин два рази на день, щоб усунути емоційний, фізичний, розумовий і навколишній стрес. Медитація - це важлива частина процесу звільнення розуму від надлишкового ментального забруднення. Медитація дає нам відчуття природний, глибокий відпочинок.

2. Лягайте спати до 22:00. Це дійсно важливо. Отримання достатньої відпочинку необхідно для емоційного здоров'я, і відхід до сну в період капха (18.00-22.00) дає глибокий, повноцінний сон, що якісно відновлює розум і тіло.

Якщо ви не лягаєте до 22:00, тоді настає період пітти (22.00-02.00) і ви, ймовірно, будете відчувати голод і виникне бажання з'їсти непотрібну, невідповідну їжу. Навіть прийом здорової їжі в цей час порушує травлення, якому цей час необхідний для очищення і відпочинку. Відхід до сну після 22:00 створює більш неспокійний сон, і у вас буде більше ймовірності прокидатися вночі з емоційним порушенням.

3. Вставайте зі сходом сонця. Ранішнє пробудження необхідне для запобігання депресії, тому що сон після 6:00 ранку, є причиною блокування шрот (каналів), які будуть забиті забрудненнями, викликаючи млявість розуму, поганий настрій, уповільнення зв'язку між серцем і розумом.

4. Прогулянка на свіжому повітрі, коли сходить сонце і повітря насичене цілющою енергією. Раннє ранкове сонце дає додаткову підтримку, тому що ви наповнюєтесь позитивною енергією сонця, найбільш саттвічною (чистота, любов, щастя, енергія, світло і т.д.) і сприятливою для всіх типів тіла. Рання ранкова прогулянка допомагає відкривати канали, стимулює травлення і виділення, очищає фізичне і емоційне забруднення попереднього дня.

5. Простежте, щоб очищення вашого кишечника відбувалося щоранку. Запор може бути причиною головного болю, смутку, втоми і депресії. Це відбувається від того, що належним чином не виведені токсини починають циркулювати в крові. Якщо очищення вашого кишечника відбувається мляво або блоковано, починайте ваш день з приготованих яблук, чорносливу та інжиру. Прийміть перед сном очищающий кишечник аюрведичний препарат (тріпхала). Пийте достатню кількість теплої води протягом дня. Приймайте їжу в один і той же час кожен день, основний прийом їжі повинен бути в обід, і більш легкий - на сніданок і вечерю.

6. Вживайте здорову їжу. Харчові продукти, які є натуральними, природними, необробленими і містять більше природних якостей, швидко засвоюються організмом і створюють оджас. Оджас - це продукт хорошого травлення, який створює щастя, емоційну рівновагу, стабільність і гарне здоров'я в тілі. Їжте натуральні білки, наприклад, такі як замочені насіння і горіхи з родзинками і фініками; панір (свіжий сир).

7. Спеції типу чорного перцю допомагають збільшувати Медхі агни, тобто гармонізують координацію між різними функціями розуму. Інші спеції покращують травлення і балансують емоції. Суміш спецій для емоційного балансу: 1 частина меленого чорного перцю, 1 частина меленого імбиру, 2 частини меленого коріандру, 3 частини меленого кумина, 2 частини меленої куркуми, 1 частина меленого чорного кмину (тільки для жінок). Змішайте спеції разом і зберігайте в герметичному контейнері. Обсмажте 1-1 / 2 ч.л суміші, в невеликій кількості в ДХІ (очищене топлене масло), щоб приправити овочі та крупи.

8. Подаруйте собі щоденну Абхьянгу (масляний масаж). Масаж має багато сприятливих сторін: збільшує кровообіг, виводить токсини через шкіру з тканин, зміцнює тіло, заспокоює розум і пом'якшує емоції. Дотик пов'язано з емоціями, і навіть якщо ви робите масаж самостійно, ви даєте вашій шкірі необхідну стимуляцію, щоб збалансувати вата-дошу і заспокоїти тривогу і стрес.

Для масажу використовуйте кунжутне масло з додаванням кількох крапель ефірних масел лаванди і ромашки. Прийміть теплу ванну після масажу, щоб змити токсини, які були вивільнені з клітин масажем.

9. Робіть вправи (йогу). На додаток до півгодинної прогулянці з раннім ранковим сонцем, важливо включати ведичні вправи йога-асани в совою графік. Йога-асани покращують травлення, стимулюють Садхака Агні (енергія, метаболізується правильне сприйняття), виводять токсини з каналів і клітин тіла і покращують баланс здоров'я. Вони чудові для очищення від токсинів і попередження депресії.

Щоденні вправи допомагають виводити блоковані емоції і гормони з тіла. Це збільшує Агні (травний вогонь) і покращує перетворення енергії. Вправи також вивільняють позитивні нейрогормони, піднімаючи настрій і викликаючи позитивні думки.

10. Вживайте расаяну, таку як - Амріт Калаш, (Чьяванапраш, Тріпхала, Брама Расаяна і інші).
Ми також рекомендуємо пройти консультацію у професійного консультанта аюрведи, якщо ви маєте депресію - він може провести пульсодіагностику і призначити індивідуальну програму, щоб допомогти відновити баланс вашого організму.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Мантра Радіо (Європа)

Основна мета цього проекту - трансляція духовної музики, яку грають святі люди, віддані Богові. У Святих рукописах сказано, що прослуховування такої музики може перетворити життя, наблизити до розуміння Бога і навіть допомогти очистити Карму

Мантра Дня

Ом Намо Бхагавате Васудевая
0:00/ 0:00

Ом Намо Бхагавате Васудевая - одна з найпопулярніших і найважливіших мантр вайшнавізму. Відома як двадасаксара-мантра ("мантра дванадцяти складів").

Фільм Дня

Документальний фільм "Могутність серця"
0:00/ 0:00

Документальний фільм про те, що наше серце є чимось більшим, ніж просто органом, і що, ігноруючи його підказки, ми втрачаємо щось дуже значуще ...

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (2)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему. Практика сприяє охолодженню, заспокоєнню організму, а також допомагає якісно підготувати тіло і свідомість до сну.

Календар подій

Пошук по сайту