
Абx'янга - аюрведичний масляний масаж при якому активне опрацювання м'язів відбувається одночасно з глибоким промаслюванням тіла спеціальними лікувальними оліями. При масажі використовуються індивідуально підібрані багатокомпонентні склади олій, в залежності від конституції (доші) людини і її проблем. Масляний масаж оздоровлює шкіру, суглоби і сухожилля, внутрішні органи, допомагає зняти психоемоційне напруження, наслідки стресу, розслабити тіло і заспокоїти розум.
Абx'янга добре підходить всім, але ідеальна ця процедура для людей вата-типу, худих і ослаблених. Цей масаж врівноважує вата-дошу, заспокоює, зволожує і зміцнює тіло людей цієї конституції. Якщо робити масаж щодня або через день курсом, то він має очисний ефект: під час масажу олія проникає глибоко в органи і тканини тіла і витягує з них шлаки і токсини, спрямовуючи їх до органів виділення.
При абх'янзі масаж з олією проводиться по всьому тілу, від маківки до пальців ніг. Цей унікальний і дуже приємний вид масажу заснований на глибокій роботі з м'якими тканинами (шкірою, підшкірною клітковиною, м'язами і внутрішніми органами) і енергетичними лініями, мета масажу розосередити енергію шакті по всім органам і тканинам.
Особливу популярність абх'янга отримала завдяки унікальному масляному масажу голови. Цей масаж включає в себе роботу з головою, обличчя, шиї і плечовим поясом, він часто виконується окремо і використовується для зняття перезбудження, лікування неврологічних проблем, безсоння, мігрені. Також, в окрему процедуру виносять глибокий масаж стоп, а до масажу голови додають точковий масаж долонь. Стопи і долоні традиційно вважаються особливими рефлекторними зонами на тілі людини.
Як робити аюрведичний масляний масаж Абх'янга?
- Нагрійте олію до температури, комфортної для вашого тіла.
- Занурьте пальці в нагріту олію і легкими рухами розподіліть її по всьому тілу. Зачекайте 4-5 хвилин, доки шкіра вбере частину олії.
- Зробіть масаж усього тіла, здійснюючи погладжування долонями і пальцями. Приділяйте більше уваги місцям скупчення нервових закінчень, таких як стопи, долоні і нижні фаланги пальців рук. Масаж голови або суглобів краще здійснювати круговими рухами, а масаж ніг і рук - прямолінійними.
- Після масажу розслабтеся, відпочиньте.
- Прийміть теплий душ або ванну.
Після абх'янга масажу рекомендується не змивати масло як мінімум півгодини, щоб воно глибше вбралося і принесло максимально можливу користь. Змити масло потрібно теплою водою, гель використовувати не рекомендується - найкраще масло нейтралізується убтаном (порошком з мелених трав або злаків).
Тривалість процедури: 45-60 хвилин. Плануючи Ваш день, враховуйте, будь ласка, що після процедури Вам знадобиться ще годину: на відпочинок і душ. Оптимальний курс - від п'яти процедур і більше.
Ефект від абх'янги:
- Розслаблює та омолоджує тіло та розум
- Стимулює артеріальний і лімфатичний кровообіг
- Підсилює доставку поживних речовин та кисню до клітин
- Підсилює виведення застійних відходів
- Підвищує стан усвідомленості
- Підтримує внутрішню систему оздоровлення організму
- Заспокоює розум
- Живить і тонізує шкіру
- Розщеплює рубцеву тканину
- Знімає напругу м’язів
- Підтримує здатність м’язів до плавного скорочення
- Покращує психічну та емоційну стійкість
- Посилює травлення
- Заспокоює нервову систему
Масаж абх'янга ліквідує енергетичні блоки, сприяючи вільному протіканню енергії в тонких каналах. В результаті людина відчуває внутрішню задоволеність і спокій, виникає відчуття радості і легкості в тілі і в думках, поліпшується настрій. З'являється більше сил і енергії, тіло омолоджується і оздоровлюється, відступають хвороби, в тому числі хронічні і важковиліковні.
Турбота про себе як у фізичному, так і в духовному плані надсилає дуже потужне повідомлення вашому мозку та психіці. Включення масажу у ваш щоденний режим догляду за собою - це прояв любові та турботи про себе. Це може надзвичайно підвищити вашу імунну систему та значно покращить самопочуття.