Сарасваті мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

У Рігведі спочатку ім'ям Сарасваті називали річку, а також Богиню, яка є персоніфікацією цієї річки. В пост-ведичний період Сарасваті втрачає свій статус Богині води і річок, і з'являються асоціації даного імені з музикою, літературою і всіма іншими видами мистецтва. Богині поклоняються не тільки для отримання стандартних знань і мудрості, а й для усвідомлення знань божественних, недоступних простій людині.


Сарасваті Деві управляє освітою, розумом, мовленням. Читаючи будь-яку з наведених нижче мантр щодня, практикуючий наповнюється енергією Сарасваті. Він ніколи не буде забувати прочитане, побачене, а також зможе досягти великих успіхів у вивченні будь-яких наук. Мантри покращують роботу Сарасваті Наді, каналу тонкої енергії, пов'язаного з мовленням. Будь-яке вимовлене практікуючим слово стає реальністю (істиною).

В цілому можна сказати про те, що Сарасваті пов'язана з білим кольором, що символізує справжні знання і чистоту. Вона майже не прикрашена дорогоцінними каменями і золотом, що також символізує перевагу знанням, талантам і мудрості, а не мирському багатству і грошовому благополуччю.
На більшості зображень, дану Богиню зображують з чотирма руками, які символізують чотири аспекти особистості людини, важливі в процесі навчання - це інтелект, розум, его і активність. Крім того, руки представляють собою і окремі веди - священні книги в індуїзмі. Дуже важливо пам'ятати також і про те, що кожна книга позначає певну форму мистецтва:

  • Рігведа - поезія;
  • Яджурведа - проза;
  • Самаведа - музика.

Богині Сарасваті присвячено безліч молитов, кожна з яких має певну спрямованість і діє на певну сферу життя людини.

Біджа-мантра - Ом Шрім Хрім Сарасваті намах.

Як вже говорилося, Сарасваті - це Богиня знань, творчості, мистецтв, це досконала Богиня, здатна надихати творчих людей: від художників і музикантів, до вчених і філософів. Сарасваті має 108 імен, які перераховані в древньому тексті «Шрі Сарасваті Аштоттара Шатамавалі». Вважається, що при правильному читанні мантри Богині, людина може досягти великих успіхів у навчанні і роботі, вона навіть може отримати ідеальну пам'ять, завдяки якій, ніколи не буде забувати те, що було прочитано одного разу.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Йога Чілл Радіо (Франція)

Радіостанція транслює приємні композиції для занять йогою та відпочинку

Мантра Дня

Сарасваті мантра
0:00/ 0:00

У Рігведі спочатку ім'ям Сарасваті називали річку, а також Богиню, яка є персоніфікацією цієї річки. В пост-ведичний період Сарасваті втрачає свій статус Богині води і річок, і з'являються асоціації даного імені з музикою, літературою і всіма іншими ...

Фільм Дня

Одкровення пірамід
0:00/ 0:00

Творці фільму пропонують абсолютно нову і незвичну для прихильників традиційного академічного підходу точку зору на те, що являють собою Великі Піраміди насправді.

Медитація Дня

Що таке йога і як відкрити чакри? Геше Майкл Роуч
0:00/ 0:00

У тибетській традиції йога досі є таємним вченням, яке передається особисто від вчителя до учня. Вперше тибетський лама геше Майкл Роуч дає інструктаж по найбільш древньому письмово документованому йога комплексу з існуючих у світі.