Сарасваті мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

У Рігведі спочатку ім'ям Сарасваті називали річку, а також Богиню, яка є персоніфікацією цієї річки. В пост-ведичний період Сарасваті втрачає свій статус Богині води і річок, і з'являються асоціації даного імені з музикою, літературою і всіма іншими видами мистецтва. Богині поклоняються не тільки для отримання стандартних знань і мудрості, а й для усвідомлення знань божественних, недоступних простій людині.


Сарасваті Деві управляє освітою, розумом, мовленням. Читаючи будь-яку з наведених нижче мантр щодня, практикуючий наповнюється енергією Сарасваті. Він ніколи не буде забувати прочитане, побачене, а також зможе досягти великих успіхів у вивченні будь-яких наук. Мантри покращують роботу Сарасваті Наді, каналу тонкої енергії, пов'язаного з мовленням. Будь-яке вимовлене практікуючим слово стає реальністю (істиною).

В цілому можна сказати про те, що Сарасваті пов'язана з білим кольором, що символізує справжні знання і чистоту. Вона майже не прикрашена дорогоцінними каменями і золотом, що також символізує перевагу знанням, талантам і мудрості, а не мирському багатству і грошовому благополуччю.
На більшості зображень, дану Богиню зображують з чотирма руками, які символізують чотири аспекти особистості людини, важливі в процесі навчання - це інтелект, розум, его і активність. Крім того, руки представляють собою і окремі веди - священні книги в індуїзмі. Дуже важливо пам'ятати також і про те, що кожна книга позначає певну форму мистецтва:

  • Рігведа - поезія;
  • Яджурведа - проза;
  • Самаведа - музика.

Богині Сарасваті присвячено безліч молитов, кожна з яких має певну спрямованість і діє на певну сферу життя людини.

Біджа-мантра - Ом Шрім Хрім Сарасваті намах.

Як вже говорилося, Сарасваті - це Богиня знань, творчості, мистецтв, це досконала Богиня, здатна надихати творчих людей: від художників і музикантів, до вчених і філософів. Сарасваті має 108 імен, які перераховані в древньому тексті «Шрі Сарасваті Аштоттара Шатамавалі». Вважається, що при правильному читанні мантри Богині, людина може досягти великих успіхів у навчанні і роботі, вона навіть може отримати ідеальну пам'ять, завдяки якій, ніколи не буде забувати те, що було прочитано одного разу.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Радіо Мантра (Росія)

Мантра Радіо - це духовна та медитативна музика, красиве виконання мантр від музикантів, майстрів та просвітлених особистостей. Це можливість зануритись у сакральні звуки, заспокоїти свій розум та відчути внутрішній баланс та гармонію...

Мантра Дня

Рей Ман Шабд
0:00/ 0:00

Цей шабд має здатність приносити абсолютне здоров'я, якщо людина співає його, правильно торкаючись язиком до певних точок в роті. Кожен звук необхідно вимовляти точно і правильно. Це приведе вас до чудового психічного і духовного здоров'я. Вдосконалюючись ...

Фільм Дня

Людина/Human фільм
0:00/ 0:00

Що робить нас людьми? Те що ми вміємо любити, або те що ми вміємо воювати? Або те що ми вміємо сміятися? Плакати? Або наша допитливість? Прагнення до нових відкриттів? Всі ці питання хвилюють продюсера і художника Янна ...

Медитація Дня

Йогічне дихання. Де брати енергію?
0:00/ 0:00

Де брати сили та енергію? Як зняти стрес? Як позбутись тривожності?

Як правильно дихати животом? Що таке йогічне дихання?

Про дихання йога, про фізіологію дихання та діафрагму дивіться у відео!