Сарасваті мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

У Рігведі спочатку ім'ям Сарасваті називали річку, а також Богиню, яка є персоніфікацією цієї річки. В пост-ведичний період Сарасваті втрачає свій статус Богині води і річок, і з'являються асоціації даного імені з музикою, літературою і всіма іншими видами мистецтва. Богині поклоняються не тільки для отримання стандартних знань і мудрості, а й для усвідомлення знань божественних, недоступних простій людині.


Сарасваті Деві управляє освітою, розумом, мовленням. Читаючи будь-яку з наведених нижче мантр щодня, практикуючий наповнюється енергією Сарасваті. Він ніколи не буде забувати прочитане, побачене, а також зможе досягти великих успіхів у вивченні будь-яких наук. Мантри покращують роботу Сарасваті Наді, каналу тонкої енергії, пов'язаного з мовленням. Будь-яке вимовлене практікуючим слово стає реальністю (істиною).

В цілому можна сказати про те, що Сарасваті пов'язана з білим кольором, що символізує справжні знання і чистоту. Вона майже не прикрашена дорогоцінними каменями і золотом, що також символізує перевагу знанням, талантам і мудрості, а не мирському багатству і грошовому благополуччю.
На більшості зображень, дану Богиню зображують з чотирма руками, які символізують чотири аспекти особистості людини, важливі в процесі навчання - це інтелект, розум, его і активність. Крім того, руки представляють собою і окремі веди - священні книги в індуїзмі. Дуже важливо пам'ятати також і про те, що кожна книга позначає певну форму мистецтва:

  • Рігведа - поезія;
  • Яджурведа - проза;
  • Самаведа - музика.

Богині Сарасваті присвячено безліч молитов, кожна з яких має певну спрямованість і діє на певну сферу життя людини.

Біджа-мантра - Ом Шрім Хрім Сарасваті намах.

Як вже говорилося, Сарасваті - це Богиня знань, творчості, мистецтв, це досконала Богиня, здатна надихати творчих людей: від художників і музикантів, до вчених і філософів. Сарасваті має 108 імен, які перераховані в древньому тексті «Шрі Сарасваті Аштоттара Шатамавалі». Вважається, що при правильному читанні мантри Богині, людина може досягти великих успіхів у навчанні і роботі, вона навіть може отримати ідеальну пам'ять, завдяки якій, ніколи не буде забувати те, що було прочитано одного разу.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Спіріт ФМ (Росія)

Спіріт ФМ - це справжнє релакс радіо для медитації та відпочинку. У ефірі звучать композиції з елементами індійских мантр та нью ейдж електроніки. Дозвольте собі гарантовано відпочити під звуки радіо Спіріт ФМ.

Мантра Дня

Шанті-Мантра ОМ АСАТОМА
0:00/ 0:00

Асато Ма належить до Шанті-мантр (мантри Миру), які використовують в різних ситуаціях, а також для практик самовдосконалення. Мантра очищає розум і серце, готує розум для сприйняття знання про душу.
Це - найкраща молитва, молитва до Світла, Істини ...

Фільм Дня

Дім: Побачення з планетою (Home)
0:00/ 0:00

Фільм демонструє нам красу планети і наслідки руйнувань, здійснені діяльністю людини. Шрами, спричинені промисловим виробництвом, наслідками війн, екологічних катастроф, розкривають глядачу реальну ситуацію на планеті. Під час створення фільму HOME було створено 500000 фотографій, які були зроблені в більше ніж 100 ...

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (1)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему.