Ом Намах Шівая мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

«Намах Шівая» вперше зустрічається в гімні «Рудрам» Яджур Веди. Існують різні тлумачення великої мантри Шиви, які сходяться в тому, що на відміну від інших мантр, що дають людині добробут, таланти, багатство, вона дає знання того, що вічно.


ОМ НАМАХ ШІВАЯ

OM NAMAH SHIVAYA

Одна з найважливіших мантр в індуїзмі. Нарівні з Гаятрі і Махамрітьюнджая-мантрою є однією з найдавніших мантр індуїзму - вперше зустрічається в Крішна Яджур-веді (Тайтірія-самхіта, 4, 5-6) в гімні «Шрі Рудра». Часто називають Панчакшара-мантрою (पञ्चक्षरमन्त्र - мантрою п'ятьох складів) - na-maḥ-śi-vā-ya. Інша назва - Агхора-мантра (अघोर मन्त्र - мантра безстрашності). Коли мантра читається разом з «Ом», то тоді вона називається Шадакшара-мантрою - мантрою шести складів.

З точки зору йоги мантра пояснюється наступним чином: Вважається, що в її п'яти складах закладений весь Всесвіт, що складається з п'яти першоелементів («На» - це земля, «Ма» - вода, «Ши» - вогонь, «Ва» - повітря, а «Йа» - ефір), які співвідносять з чакрами від муладхари до вішуддхи. Повторення мантри очищає елементи, що сприяє внутрішній трансформації. Саме Шива в певні цикли еволюції Всесвіту руйнує старий світ і творить новий. Початковий склад «Ом» посилює вплив мантри.

За допомогою «Ом намах Шівая» осягається Абсолют одночасно проявлений і непроявлений, особистий і безособовий, виражений і невимовний. Повторення мантри «Ом намах Шівая» з вірою і усвідомленням її значення, в стані зконцентрованого розуму, долає відчай, заздрість, гнів, жадібність, прибирає ілюзії, звільняє від наявної ментальної нечистоти. Трансформує свідомість людини і її життя, приносить спокій, блаженство, процвітання, відчуття єдності з усім Всесвітом.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Езотерика ФМ (Іспанія)

Езотерика ФМ - Підбірка медитативної, класичної та фонової музики. Рідкісні мантри, грегоріанські хорали та інше

Мантра Дня

Шанті-Мантра ОМ АСАТОМА
0:00/ 0:00

Асато Ма належить до Шанті-мантр (мантри Миру), які використовують в різних ситуаціях, а також для практик самовдосконалення. Мантра очищає розум і серце, готує розум для сприйняття знання про душу.
Це - найкраща молитва, молитва до Світла, Істини ...

Фільм Дня

Фільм: Сучасна і традиційна йога (2018)
0:00/ 0:00

В рамках фільму обговорюється надзвичайно цікава тема: "Що таке традиційна, і що таке сучасна йога?".

Медитація Дня

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв
0:00/ 0:00

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв. Світовид Бургун, голова ГО «Сварожичі», засновник однойменної школи бойових мистецтв.