Ом Намах Шівая мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

«Намах Шівая» вперше зустрічається в гімні «Рудрам» Яджур Веди. Існують різні тлумачення великої мантри Шиви, які сходяться в тому, що на відміну від інших мантр, що дають людині добробут, таланти, багатство, вона дає знання того, що вічно.


ОМ НАМАХ ШІВАЯ

OM NAMAH SHIVAYA

Одна з найважливіших мантр в індуїзмі. Нарівні з Гаятрі і Махамрітьюнджая-мантрою є однією з найдавніших мантр індуїзму - вперше зустрічається в Крішна Яджур-веді (Тайтірія-самхіта, 4, 5-6) в гімні «Шрі Рудра». Часто називають Панчакшара-мантрою (पञ्चक्षरमन्त्र - мантрою п'ятьох складів) - na-maḥ-śi-vā-ya. Інша назва - Агхора-мантра (अघोर मन्त्र - мантра безстрашності). Коли мантра читається разом з «Ом», то тоді вона називається Шадакшара-мантрою - мантрою шести складів.

З точки зору йоги мантра пояснюється наступним чином: Вважається, що в її п'яти складах закладений весь Всесвіт, що складається з п'яти першоелементів («На» - це земля, «Ма» - вода, «Ши» - вогонь, «Ва» - повітря, а «Йа» - ефір), які співвідносять з чакрами від муладхари до вішуддхи. Повторення мантри очищає елементи, що сприяє внутрішній трансформації. Саме Шива в певні цикли еволюції Всесвіту руйнує старий світ і творить новий. Початковий склад «Ом» посилює вплив мантри.

За допомогою «Ом намах Шівая» осягається Абсолют одночасно проявлений і непроявлений, особистий і безособовий, виражений і невимовний. Повторення мантри «Ом намах Шівая» з вірою і усвідомленням її значення, в стані зконцентрованого розуму, долає відчай, заздрість, гнів, жадібність, прибирає ілюзії, звільняє від наявної ментальної нечистоти. Трансформує свідомість людини і її життя, приносить спокій, блаженство, процвітання, відчуття єдності з усім Всесвітом.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Радіо Езо Фм (Росія)

Концепція радіостанції – це приємна та легка музика для медитацій а також для гарного настрою. В перервах між музичними композиціями виходять лекції та дискусійні бесіди спеціалістів різних езотеричних напрямків на різні теми.

Мантра Дня

Мантра СО ХАМ
0:00/ 0:00

Со Хам - це мантра концентрації розуму. Її часто використовують в техніках пранаями, однак, кожна людина неусвідомлено повторює її майже кожну мить разом зі своїм диханням. Ось що говорить про цю мантру Сатья Саї: «Повторення мантри «Со ...

Фільм Дня

Фільм: Сучасна і традиційна йога (2018)
0:00/ 0:00

В рамках фільму обговорюється надзвичайно цікава тема: "Що таке традиційна, і що таке сучасна йога?".

Медитація Дня

Медитація для початківців. Медитація Gauranga
0:00/ 0:00

Медитація Gauranga - це потужна та ефективна техніка мантра-медитації. Основою медитації є слухання та повторення мантри Горанга разом з диханням. Легка та проста медитація для початківців, якої можна навчитись за 10-15 хвилин.