Ом Намах Шівая мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

«Намах Шівая» вперше зустрічається в гімні «Рудрам» Яджур Веди. Існують різні тлумачення великої мантри Шиви, які сходяться в тому, що на відміну від інших мантр, що дають людині добробут, таланти, багатство, вона дає знання того, що вічно.


ОМ НАМАХ ШІВАЯ

OM NAMAH SHIVAYA

Одна з найважливіших мантр в індуїзмі. Нарівні з Гаятрі і Махамрітьюнджая-мантрою є однією з найдавніших мантр індуїзму - вперше зустрічається в Крішна Яджур-веді (Тайтірія-самхіта, 4, 5-6) в гімні «Шрі Рудра». Часто називають Панчакшара-мантрою (पञ्चक्षरमन्त्र - мантрою п'ятьох складів) - na-maḥ-śi-vā-ya. Інша назва - Агхора-мантра (अघोर मन्त्र - мантра безстрашності). Коли мантра читається разом з «Ом», то тоді вона називається Шадакшара-мантрою - мантрою шести складів.

З точки зору йоги мантра пояснюється наступним чином: Вважається, що в її п'яти складах закладений весь Всесвіт, що складається з п'яти першоелементів («На» - це земля, «Ма» - вода, «Ши» - вогонь, «Ва» - повітря, а «Йа» - ефір), які співвідносять з чакрами від муладхари до вішуддхи. Повторення мантри очищає елементи, що сприяє внутрішній трансформації. Саме Шива в певні цикли еволюції Всесвіту руйнує старий світ і творить новий. Початковий склад «Ом» посилює вплив мантри.

За допомогою «Ом намах Шівая» осягається Абсолют одночасно проявлений і непроявлений, особистий і безособовий, виражений і невимовний. Повторення мантри «Ом намах Шівая» з вірою і усвідомленням її значення, в стані зконцентрованого розуму, долає відчай, заздрість, гнів, жадібність, прибирає ілюзії, звільняє від наявної ментальної нечистоти. Трансформує свідомість людини і її життя, приносить спокій, блаженство, процвітання, відчуття єдності з усім Всесвітом.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Йога Чілл Радіо (Франція)

Радіостанція транслює приємні композиції для занять йогою та відпочинку

Мантра Дня

Сарасваті мантра
0:00/ 0:00

У Рігведі спочатку ім'ям Сарасваті називали річку, а також Богиню, яка є персоніфікацією цієї річки. В пост-ведичний період Сарасваті втрачає свій статус Богині води і річок, і з'являються асоціації даного імені з музикою, літературою і всіма іншими ...

Фільм Дня

Одкровення пірамід
0:00/ 0:00

Творці фільму пропонують абсолютно нову і незвичну для прихильників традиційного академічного підходу точку зору на те, що являють собою Великі Піраміди насправді.

Медитація Дня

Що таке йога і як відкрити чакри? Геше Майкл Роуч
0:00/ 0:00

У тибетській традиції йога досі є таємним вченням, яке передається особисто від вчителя до учня. Вперше тибетський лама геше Майкл Роуч дає інструктаж по найбільш древньому письмово документованому йога комплексу з існуючих у світі.