Ом Мані Падме Хум мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Ом Мані Падме Хум (також Ом Мані Пеме Хум; санскр. ओम् मनि पदेम् हुम) - ймовірно, одна з найвідоміших мантр в буддизмі Махаяни (особливо характерна для ламаїзму), шестискладова мантра бодхісатви Авалокітешвари. Найчастіше її буквально перекладають як «О! Перлина в квітці лотоса!». Мантра особливо аcсоціюється з Шадакшарі (Шестирукий) - втіленням Авалокітешвари і має глибокий сакральний сенс.


ОМ МАНІ ПАДМЕ ХУМ

OM MANI PADME HUM

Один із способів розуміння цієї мантри такий: ОМ означає Брахму, що знаходиться за межами всього непроявленого. МАНІ - дорогоцінний камінь або кристал, ПАДМА - лотос, ХУМ - серце. Таким чином, ось один з рівнів розуміння мантри: «Весь всесвіт подібний до коштовного каменя або кристалу, розташованого в центрі мого серця або в серцевині лотоса, яким є я; він проявлений, він світиться у моєму серці».

Ця мантра наділена безліччю значень. Всі вони зводяться до пояснення сенсу сукупності сакральних звуків складових її складів. Сама мантра рідко інтерпретується в значенні, обумовленому її буквальним перекладом. Зокрема, Далай-лама XIV (Тензін Г'яцо) пояснює, що мантра уособлює собою чистоту тіла, промов і розуму Будди. Друге слово (мані - «перлина») співвідноситься з альтруїстичним прагненням до просвітлення, співчуття і любові. Третє слово (падме - «квітка лотоса») співвідноситься з мудрістю. Четверте слово (хум) уособлює нероздільність практики (методу) і мудрості.

Традиційно ця мантра широко і часто цитується тибетськими буддистами, так як, на їхню думку, допомагає пробудити природу Будди, яка, згідно з Уттаратантрою, міститься у всіх cтворіннях.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Нірвана Радіо (Польша)

Музикальні композиції цієї радіостанції заспокоюють та дають можливість розслабитися. Радіостанція працює в стилях Ембієнт, Йога та Спа

Мантра Дня

Ом мантра
0:00/ 0:00

Великий склад ОМ є початковим звучанням позачасової реальності, який вічно вібрує в людині і багаторазово відображається в її сутності. ОМ є словом-символом досконалого, безмежного і вічного. Цей звук досконалий в самому собі і уособлює цілісність всього сущого.

Фільм Дня

Містичний мозок
0:00/ 0:00

Подорож в глибини людської свідомості. Чи можна дати пояснення переживанню благодаті, в якому перебувають містики і медитуючі? Цей документальний фільм розповідає про останні наукові дослідження містичних переживань, проведених в Канаді та інших країнах. 

Медитація Дня

Йога Леді Нігуми
0:00/ 0:00

У цьому відео - ідеальна йога для початківців, для будь-якого рівня підготовки. Йога Леді Нігуми допомагає нам залишатися здоровими, робить наш розум більш ясним для інтуїції і креативності, необхідних нам для успіху в бізнесі і в сімейному житті.