Ом Мані Падме Хум мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Ом Мані Падме Хум (також Ом Мані Пеме Хум; санскр. ओम् मनि पदेम् हुम) - ймовірно, одна з найвідоміших мантр в буддизмі Махаяни (особливо характерна для ламаїзму), шестискладова мантра бодхісатви Авалокітешвари. Найчастіше її буквально перекладають як «О! Перлина в квітці лотоса!». Мантра особливо аcсоціюється з Шадакшарі (Шестирукий) - втіленням Авалокітешвари і має глибокий сакральний сенс.


ОМ МАНІ ПАДМЕ ХУМ

OM MANI PADME HUM

Один із способів розуміння цієї мантри такий: ОМ означає Брахму, що знаходиться за межами всього непроявленого. МАНІ - дорогоцінний камінь або кристал, ПАДМА - лотос, ХУМ - серце. Таким чином, ось один з рівнів розуміння мантри: «Весь всесвіт подібний до коштовного каменя або кристалу, розташованого в центрі мого серця або в серцевині лотоса, яким є я; він проявлений, він світиться у моєму серці».

Ця мантра наділена безліччю значень. Всі вони зводяться до пояснення сенсу сукупності сакральних звуків складових її складів. Сама мантра рідко інтерпретується в значенні, обумовленому її буквальним перекладом. Зокрема, Далай-лама XIV (Тензін Г'яцо) пояснює, що мантра уособлює собою чистоту тіла, промов і розуму Будди. Друге слово (мані - «перлина») співвідноситься з альтруїстичним прагненням до просвітлення, співчуття і любові. Третє слово (падме - «квітка лотоса») співвідноситься з мудрістю. Четверте слово (хум) уособлює нероздільність практики (методу) і мудрості.

Традиційно ця мантра широко і часто цитується тибетськими буддистами, так як, на їхню думку, допомагає пробудити природу Будди, яка, згідно з Уттаратантрою, міститься у всіх cтворіннях.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Мантра Радіо (Європа)

Основна мета цього проекту - трансляція духовної музики, яку грають святі люди, віддані Богові. У Святих рукописах сказано, що прослуховування такої музики може перетворити життя, наблизити до розуміння Бога і навіть допомогти очистити Карму

Мантра Дня

Махамрітьюнджайя мантра
0:00/ 0:00

Одна з найдавніших і найпотужніших мантр ведичної епохи, що дійшли до нас через тисячоліття.
В одній з індійських легенд Мрітьюнджайя мантра пов'язана з ім'ям Маркандеї - мудреця, вчення якого закладено в Маркандея Пурані. Маркандеї було визначено ...

Фільм Дня

Фільм: Сучасна і традиційна йога (2018)
0:00/ 0:00

В рамках фільму обговорюється надзвичайно цікава тема: "Що таке традиційна, і що таке сучасна йога?".

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (2)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему. Практика сприяє охолодженню, заспокоєнню організму, а також допомагає якісно підготувати тіло і свідомість до сну.