Ом Мані Падме Хум мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Ом Мані Падме Хум (також Ом Мані Пеме Хум; санскр. ओम् मनि पदेम् हुम) - ймовірно, одна з найвідоміших мантр в буддизмі Махаяни (особливо характерна для ламаїзму), шестискладова мантра бодхісатви Авалокітешвари. Найчастіше її буквально перекладають як «О! Перлина в квітці лотоса!». Мантра особливо аcсоціюється з Шадакшарі (Шестирукий) - втіленням Авалокітешвари і має глибокий сакральний сенс.


ОМ МАНІ ПАДМЕ ХУМ

OM MANI PADME HUM

Один із способів розуміння цієї мантри такий: ОМ означає Брахму, що знаходиться за межами всього непроявленого. МАНІ - дорогоцінний камінь або кристал, ПАДМА - лотос, ХУМ - серце. Таким чином, ось один з рівнів розуміння мантри: «Весь всесвіт подібний до коштовного каменя або кристалу, розташованого в центрі мого серця або в серцевині лотоса, яким є я; він проявлений, він світиться у моєму серці».

Ця мантра наділена безліччю значень. Всі вони зводяться до пояснення сенсу сукупності сакральних звуків складових її складів. Сама мантра рідко інтерпретується в значенні, обумовленому її буквальним перекладом. Зокрема, Далай-лама XIV (Тензін Г'яцо) пояснює, що мантра уособлює собою чистоту тіла, промов і розуму Будди. Друге слово (мані - «перлина») співвідноситься з альтруїстичним прагненням до просвітлення, співчуття і любові. Третє слово (падме - «квітка лотоса») співвідноситься з мудрістю. Четверте слово (хум) уособлює нероздільність практики (методу) і мудрості.

Традиційно ця мантра широко і часто цитується тибетськими буддистами, так як, на їхню думку, допомагає пробудити природу Будди, яка, згідно з Уттаратантрою, міститься у всіх cтворіннях.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Спа Радіо (Швейцарія)

Тільки спокійні мелодії для релаксації та медитації. Музика ідеально підходить для масажу або занять йогою

Мантра Дня

Ом Намах Шівая мантра
0:00/ 0:00

«Намах Шівая» вперше зустрічається в гімні «Рудрам» Яджур Веди. Існують різні тлумачення великої мантри Шиви, які сходяться в тому, що на відміну від інших мантр, що дають людині добробут, таланти, багатство, вона дає знання того, ...

Фільм Дня

Містичний мозок
0:00/ 0:00

Подорож в глибини людської свідомості. Чи можна дати пояснення переживанню благодаті, в якому перебувають містики і медитуючі? Цей документальний фільм розповідає про останні наукові дослідження містичних переживань, проведених в Канаді та інших країнах. 

Медитація Дня

Практика Чандра Намаскар (1)
0:00/ 0:00

Чандра Намаскар (Привітання Місяця) - це спокійні послідовності асан, які відновлюють енергію і заспокоюють нервову систему.