Ом Мані Падме Хум мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Ом Мані Падме Хум (також Ом Мані Пеме Хум; санскр. ओम् मनि पदेम् हुम) - ймовірно, одна з найвідоміших мантр в буддизмі Махаяни (особливо характерна для ламаїзму), шестискладова мантра бодхісатви Авалокітешвари. Найчастіше її буквально перекладають як «О! Перлина в квітці лотоса!». Мантра особливо аcсоціюється з Шадакшарі (Шестирукий) - втіленням Авалокітешвари і має глибокий сакральний сенс.


ОМ МАНІ ПАДМЕ ХУМ

OM MANI PADME HUM

Один із способів розуміння цієї мантри такий: ОМ означає Брахму, що знаходиться за межами всього непроявленого. МАНІ - дорогоцінний камінь або кристал, ПАДМА - лотос, ХУМ - серце. Таким чином, ось один з рівнів розуміння мантри: «Весь всесвіт подібний до коштовного каменя або кристалу, розташованого в центрі мого серця або в серцевині лотоса, яким є я; він проявлений, він світиться у моєму серці».

Ця мантра наділена безліччю значень. Всі вони зводяться до пояснення сенсу сукупності сакральних звуків складових її складів. Сама мантра рідко інтерпретується в значенні, обумовленому її буквальним перекладом. Зокрема, Далай-лама XIV (Тензін Г'яцо) пояснює, що мантра уособлює собою чистоту тіла, промов і розуму Будди. Друге слово (мані - «перлина») співвідноситься з альтруїстичним прагненням до просвітлення, співчуття і любові. Третє слово (падме - «квітка лотоса») співвідноситься з мудрістю. Четверте слово (хум) уособлює нероздільність практики (методу) і мудрості.

Традиційно ця мантра широко і часто цитується тибетськими буддистами, так як, на їхню думку, допомагає пробудити природу Будди, яка, згідно з Уттаратантрою, міститься у всіх cтворіннях.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Езотерика ФМ (Іспанія)

Езотерика ФМ - Підбірка медитативної, класичної та фонової музики. Рідкісні мантри, грегоріанські хорали та інше

Мантра Дня

Шанті-Мантра ОМ АСАТОМА
0:00/ 0:00

Асато Ма належить до Шанті-мантр (мантри Миру), які використовують в різних ситуаціях, а також для практик самовдосконалення. Мантра очищає розум і серце, готує розум для сприйняття знання про душу.
Це - найкраща молитва, молитва до Світла, Істини ...

Фільм Дня

Фільм: Сучасна і традиційна йога (2018)
0:00/ 0:00

В рамках фільму обговорюється надзвичайно цікава тема: "Що таке традиційна, і що таке сучасна йога?".

Медитація Дня

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв
0:00/ 0:00

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв. Світовид Бургун, голова ГО «Сварожичі», засновник однойменної школи бойових мистецтв.