Мантра Білої Тари

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Біла Тара (Санскр. Сіта Тара, тиб. Долма Карпо; Біла Визволителька, або санскр. Сапталочана - «Семиока») - один із проявів Благородної богині Тари, є втіленням абсолютної мудрості, спокою та співчуття. Покликана зверненням, вона завжди готова прийти на допомогу і захистити. 


oṃ tāre tuttāre ture mama āyuḥ-jñāna-puṇya-puṣṭiṃ kuru svāhā

Om Tare Tuttare Ture Mama Ayur Jana Purnie Pushtin Kuru Soha

ОМ ТАРЕ ТУТТАРЕ ТУРЕ МАМА АЮ ДЖНЯНА ПУНЬЕ ПУШТИМ КУРУ СОХА

За однією з легенд Тара або «Шляхетна рятівниця» виникла з самих сліз бодхісаттви (просвітленого) Авалокітешвари. Спостерігаючи за стражданнями всіх живих істот, Милосердний проливав сльози, які утворили озеро і з води піднялися лотоси. Коли одна з квіток розкрилася, на ній сиділа прекрасна Біла Тара. Промениста богиня дала обітницю рятувати від небезпек, страхів, надаючи швидку допомогу у всіх важких ситуаціях, підтримувати практикуючих в досягненні глибоких станів медитації, а також дарувати довге життя.

Біла Тара сидить в позі лотоса (Падмасані) на лотосовому троні, велично одягнена в прикраси з дорогоцінними каменями, на голові - корона. Права рука складена біля коліна в жесті дарування блага (Вараді-мудра). Ліва рука складена в жесті мудрості (джняна-мудра). Вона тримає лотос в повному кольорі, що втілює розкриття пелюсток чакр. Білий колір її тіла означає абсолютну чистоту, свободу від будь-якого недоліку і абсолютну мудрість.
Богиня Біла Тара має сім очей: три - на обличчі, по центру ступнів і долонь. Така особливість символізує її пильність і чуйність до всього світу, це дозволяє їй бачити всіх живих істот всюди і скрізь з проникливістю і співчуттям.

Мантра Білої Тари є варіантом мантри Зеленої Тари і починається дуже схоже. Тут до перерахування імен Тари, додані декілька слів-образів, пов'язаних з довгим життям і благополуччям.
АЮ - кореневе значення слова «життя», «довге життя» (як в Аюрведі).
Пунья означає «заслуги», які є наслідком морального життя, - кажуть, що ці заслуги сприяють довгому і щасливому життю, вони породжують благу карму.

Джняні (ГНЬЯНА) - це «мудрість».
Пуштім приблизно означає «приріст», «збільшення».
Куру - має два переклади: наказова форма дієслова «робити», «зробити це так» або «міфічна країна» на північ від Гімалаїв, яку називали країною довголіття і щастя (є думка, що можливо, це споконвічна північна прабатьківщина арійців).
МАМА - «мені / моє / моя». Набуття якостей: заслуги, мудрість, щастя, довголіття, і т. д. Побажання цих якостей можна направити рідним, близьким і іншим живим істотам.

СВАХА (СОХА) - термін, зміст якого інтерпретують в п'яти-шести різних значеннях. У більш простому розумінні він означає «нехай буде так», або може нести сенс благословення, перетворення, захопленої радості, славлення.
Таким чином, мантра Білої Тари - це прохання до Тари про довголіття і застосування цього довголіття на благо також всіх живих істот (іншими словами, про збільшення мудрості і, як наслідок, заслуг, породжених благими вчинками)

Поділитися:

Радіостанція Дня

Езотерика ФМ (Іспанія)

Езотерика ФМ - Підбірка медитативної, класичної та фонової музики. Рідкісні мантри, грегоріанські хорали та інше

Мантра Дня

Шанті-Мантра ОМ АСАТОМА
0:00/ 0:00

Асато Ма належить до Шанті-мантр (мантри Миру), які використовують в різних ситуаціях, а також для практик самовдосконалення. Мантра очищає розум і серце, готує розум для сприйняття знання про душу.
Це - найкраща молитва, молитва до Світла, Істини ...

Фільм Дня

Фільм: Сучасна і традиційна йога (2018)
0:00/ 0:00

В рамках фільму обговорюється надзвичайно цікава тема: "Що таке традиційна, і що таке сучасна йога?".

Медитація Дня

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв
0:00/ 0:00

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв. Світовид Бургун, голова ГО «Сварожичі», засновник однойменної школи бойових мистецтв.