Мантра Білої Тари

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Біла Тара (Санскр. Сіта Тара, тиб. Долма Карпо; Біла Визволителька, або санскр. Сапталочана - «Семиока») - один із проявів Благородної богині Тари, є втіленням абсолютної мудрості, спокою та співчуття. Покликана зверненням, вона завжди готова прийти на допомогу і захистити. 


oṃ tāre tuttāre ture mama āyuḥ-jñāna-puṇya-puṣṭiṃ kuru svāhā

Om Tare Tuttare Ture Mama Ayur Jana Purnie Pushtin Kuru Soha

ОМ ТАРЕ ТУТТАРЕ ТУРЕ МАМА АЮ ДЖНЯНА ПУНЬЕ ПУШТИМ КУРУ СОХА

За однією з легенд Тара або «Шляхетна рятівниця» виникла з самих сліз бодхісаттви (просвітленого) Авалокітешвари. Спостерігаючи за стражданнями всіх живих істот, Милосердний проливав сльози, які утворили озеро і з води піднялися лотоси. Коли одна з квіток розкрилася, на ній сиділа прекрасна Біла Тара. Промениста богиня дала обітницю рятувати від небезпек, страхів, надаючи швидку допомогу у всіх важких ситуаціях, підтримувати практикуючих в досягненні глибоких станів медитації, а також дарувати довге життя.

Біла Тара сидить в позі лотоса (Падмасані) на лотосовому троні, велично одягнена в прикраси з дорогоцінними каменями, на голові - корона. Права рука складена біля коліна в жесті дарування блага (Вараді-мудра). Ліва рука складена в жесті мудрості (джняна-мудра). Вона тримає лотос в повному кольорі, що втілює розкриття пелюсток чакр. Білий колір її тіла означає абсолютну чистоту, свободу від будь-якого недоліку і абсолютну мудрість.
Богиня Біла Тара має сім очей: три - на обличчі, по центру ступнів і долонь. Така особливість символізує її пильність і чуйність до всього світу, це дозволяє їй бачити всіх живих істот всюди і скрізь з проникливістю і співчуттям.

Мантра Білої Тари є варіантом мантри Зеленої Тари і починається дуже схоже. Тут до перерахування імен Тари, додані декілька слів-образів, пов'язаних з довгим життям і благополуччям.
АЮ - кореневе значення слова «життя», «довге життя» (як в Аюрведі).
Пунья означає «заслуги», які є наслідком морального життя, - кажуть, що ці заслуги сприяють довгому і щасливому життю, вони породжують благу карму.

Джняні (ГНЬЯНА) - це «мудрість».
Пуштім приблизно означає «приріст», «збільшення».
Куру - має два переклади: наказова форма дієслова «робити», «зробити це так» або «міфічна країна» на північ від Гімалаїв, яку називали країною довголіття і щастя (є думка, що можливо, це споконвічна північна прабатьківщина арійців).
МАМА - «мені / моє / моя». Набуття якостей: заслуги, мудрість, щастя, довголіття, і т. д. Побажання цих якостей можна направити рідним, близьким і іншим живим істотам.

СВАХА (СОХА) - термін, зміст якого інтерпретують в п'яти-шести різних значеннях. У більш простому розумінні він означає «нехай буде так», або може нести сенс благословення, перетворення, захопленої радості, славлення.
Таким чином, мантра Білої Тари - це прохання до Тари про довголіття і застосування цього довголіття на благо також всіх живих істот (іншими словами, про збільшення мудрості і, як наслідок, заслуг, породжених благими вчинками)

Поділитися:

Радіостанція Дня

Радіо Мантра (Росія)

Мантра Радіо - це духовна та медитативна музика, красиве виконання мантр від музикантів, майстрів та просвітлених особистостей. Це можливість зануритись у сакральні звуки, заспокоїти свій розум та відчути внутрішній баланс та гармонію...

Мантра Дня

Рей Ман Шабд
0:00/ 0:00

Цей шабд має здатність приносити абсолютне здоров'я, якщо людина співає його, правильно торкаючись язиком до певних точок в роті. Кожен звук необхідно вимовляти точно і правильно. Це приведе вас до чудового психічного і духовного здоров'я. Вдосконалюючись ...

Фільм Дня

Людина/Human фільм
0:00/ 0:00

Що робить нас людьми? Те що ми вміємо любити, або те що ми вміємо воювати? Або те що ми вміємо сміятися? Плакати? Або наша допитливість? Прагнення до нових відкриттів? Всі ці питання хвилюють продюсера і художника Янна ...

Медитація Дня

Йогічне дихання. Де брати енергію?
0:00/ 0:00

Де брати сили та енергію? Як зняти стрес? Як позбутись тривожності?

Як правильно дихати животом? Що таке йогічне дихання?

Про дихання йога, про фізіологію дихання та діафрагму дивіться у відео!