Махамрітьюнджайя мантра

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Одна з найдавніших і найпотужніших мантр ведичної епохи, що дійшли до нас через тисячоліття.
В одній з індійських легенд Мрітьюнджайя мантра пов'язана з ім'ям Маркандеї - мудреця, вчення якого закладено в Маркандея Пурані. Маркандеї було визначено померти, коли він досягне 16-ти років, але завдяки своїй щирій любові і відданості Богу Шиві, він отримав цю неймовірної сили мантру і зміг уникнути своєї загибелі.


Om trya̍mbakaṃ yajāmahe

suga̱ndhiṃ pu̍ṣṭi̱vardha̍nam

u̱rvā̱ru̱kami̍va̱ bandhanān

mṛ̱tyormu̍kṣīya̱ mā'mṛtā̎t

ОМ ТРАЙАМБАКАМ ЙАДЖАМАХЕ

СУГАНДХІМ ПУШТІ ВАРДХАНАМ

УРВАРУКАМІВА БАНДХАНАМ

МРІТЬЙОР МУКШІЙА МАМРІТАТ

«Ом! Поклоніння трьохокому Господу Шиві, який несе благо!

Тому, хто руйнує коло народження і смерті.

Хай звільнить Він нас від смерті заради Безсмертя! »

Історія Махамрітьюнджая мантри: 
У давні часи, коли люди мали сильний зв'язок з Богами і ті могли являтися їм у плоті, в лісі жила свята пара: Мріканду Ріші і його дружина Марудваті. Вони не мали дітей і практикували довгу аскезу в надії отримати достатньо чеснот і народити дитину. Одного разу їх молитви були настільки сильні, що сам Бог Шива постав перед ними. Вислухавши прохання подружжя, він запропонував їм вибір: або стати батьками дитини, яка стане великим йогом і мудрим учителем, але її життя закінчиться в 16 років; або народити чадо з довгим життям, але аморальне і егоїстичне. Вони вибрали дитину з духовними якостями, і з часом Марудваті народила хлопчика, якого назвали Маркандея.

Батьки вирішили не говорити синові про термін його життя, але наближалось 16-річчя сина і сильнішим ставав їх смуток, а Маркандея помітив це. Він попросив пояснити причину батьківського хвилювання, і вони розповіли йому про те, що говорив їм Господь Шива. Дізнавшись про пророцтво, Маркандея утвердився в практиці і за короткий термін досяг досконалості в йозі. Він вирішив повністю присвятити себе Богу. У день 16-річчя молодий йогін відправився в храм, щоб поклонитися символу божественної свідомості - Шива лінгаму.

Коли прийшов час пророцтву здійснитися, посланці бога смерті Ямараджа прийшли забрати Маркандею, але виявили його настільки поглинутим молитвами, що не посміли завершити свою місію. Повернувшись до Ямараджа, вони розповіли про свою проблему.

Тоді Бог Смерті сам відправився в храм, щоб завершити розпочате. Він переконував Маркандею слідувати природному закону життя і смерті і підкоритися, але Маркандея, шукаючи захисту у свого Бога, обхопив руками Шива лінгам. Тоді Ямарадж закинув свою петлю, щоб зловити Маркандею, але петля обвила лінгам. У цей момент з'явився розлючений Шива. Він був незадоволений вчинком Ямараджа. Незважаючи на те, що бог смерті випадково обвив лінгам петлею і жодним чином не хотів дратувати Шиву, він був тут же убитий. Інші боги дивилися на це засмучено. Побоюючись, що смерть Ямараджа порушить порядок у Всесвіті, вони стали благати Шиву повернути до життя їх підземного правителя. 

Владика погодився, але сказав, що саме відданість Маркандеї стала для нього захистом, і тому він благословляє його на вічну молодість і дарує цьому молодому йогіну цілющу мантру.
Так Маркандея назавжди залишився 16-річним святим, а Махамрітьюнджая мантра стала чарівним еліксиром для тих, хто відданий Богу і прагне до духовного і фізичного зцілення.

Також вона відома під назвою «Мантра, що перемагає смерть». Сила цієї мантри величезна, життєдайна і зцілююча. Вона може захистити від різноманітних захворювань, нещасних випадків всіх видів, різних впливів, як ззовні, так і зсередини, сприяє очищенню тонких і фізичного тіл, омолодженню організму, якщо її співають з щирістю і вірою. Її називають великою мантрою, яка дарує довге життя, мир, стійкість, добробут, задоволення і навіть безсмертя.

Дослівний переклад:
ТРІЙАМБАККАМ відноситься до трьох очей Господа Шиви. Трійа значить три, Амбако значить очі. Це троє очей або джерел просвітлення - Трімурті або три первинних божества, а саме: Брахма, Вішну і Шива і три амбали (також означає Мати або Шакті), - Сарасваті, Лакшмі і Гоурі. Таким чином цим словом ми посилаємося на Бога як всезнаючого (Брахма), Всюдисущого (Вішну) і Всемогутнього (Шива). Це є мудрість Бріхаспаті і вказівки Шрі Даттатреі, що має три голови, Брахма, Вішну і Шива.
ЙАДЖАМАХЕ означає «Ми співаємо Тобі хвалу».

СУГАНДХІМ відноситься до Його аромату (знання, присутності і сили, тобто три аспекти) як найкращому і тому, хто завжди поширювався навколо. Аромат має відношення до насолоди, яку ми отримуємо від знання, бачення або відчуття Його доброчесних діянь.
ПУШТІВАРДХАНАМ: Пушан - відноситься до - Він, хранитель цього світу, і в цьому сенсі, Він - Отець всього. Пушан - також внутрішній стимул всього знання і, таким чином, Савітур або Сонце, і також символізує Брахму Всезнаючого Творця. У цьому сенсі Він також Батько, Батько всього.

УРВААРОКАМІВА: Урва значить Вішал або великий і потужний, або надзвичайний. ААРООКАМ значить хвороба. Таким чином УРВАРООКА означає важку хворобу. Хвороби - також трьох типів, - викликані впливом (негативним) трьох Гун, і є - незнання (Авідйа і т.п.), хибність (Асат тощо; наприклад, хоча Вішну - всюди, ми не сприймаємо Його, керовані нашим зором і іншими почуттями) і слабкості (Шадріпу або шість слабкостей суть обмеженість цього фізичного тіла, на відміну від осередку всіх сил Шиви).
БАНДАНААН значить пов'язаний, таким чином, читаючи з УРВААРОКАМІВА, це означає «Я, пов'язаний невіглаством і незнанням».

МРІТІЙОРМУКШІЙА значить вивільнення від смерті як передчасної смерті в цьому фізичному світі, так і від повторюваного циклу смертей-перероджень.
МААМРІТААТ означає «дай мені, будь ласка, Амріта-нектар безсмертя». Читаючи з попереднім словами, це означає: ми благаємо про Амріті, щоб звільнитися від смерті, хвороби, страждання, а також циклу переродження.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Радіо Мантра (Росія)

Мантра Радіо - це духовна та медитативна музика, красиве виконання мантр від музикантів, майстрів та просвітлених особистостей. Це можливість зануритись у сакральні звуки, заспокоїти свій розум та відчути внутрішній баланс та гармонію...

Мантра Дня

Рей Ман Шабд
0:00/ 0:00

Цей шабд має здатність приносити абсолютне здоров'я, якщо людина співає його, правильно торкаючись язиком до певних точок в роті. Кожен звук необхідно вимовляти точно і правильно. Це приведе вас до чудового психічного і духовного здоров'я. Вдосконалюючись ...

Фільм Дня

Людина/Human фільм
0:00/ 0:00

Що робить нас людьми? Те що ми вміємо любити, або те що ми вміємо воювати? Або те що ми вміємо сміятися? Плакати? Або наша допитливість? Прагнення до нових відкриттів? Всі ці питання хвилюють продюсера і художника Янна ...

Медитація Дня

Йогічне дихання. Де брати енергію?
0:00/ 0:00

Де брати сили та енергію? Як зняти стрес? Як позбутись тривожності?

Як правильно дихати животом? Що таке йогічне дихання?

Про дихання йога, про фізіологію дихання та діафрагму дивіться у відео!