Цілющі властивості куркуми

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Яскраво-помаранчева східна спеція родом з Індії, де її активно додають в різноманітну їжу, є найпотужнішим натуральним лікарським засобом. Завдяки високій концентрації в ній основного активного компонента куркумина, куркума володіє масою цілющих властивостей і виліковує від багатьох хвороб.


Куркуму вже більше двох тисячоліть використовують в лікувальних цілях в Індії та багатьох східних країнах. В першу чергу, куркума є потужним природним антисептиком і антибактеріальним засобом. Компресам з яскраво-оранжевим спеції під силу затягнути глибоку рану і в лічені дні зняти запалення. В Індії довгий час існувала думка, що куркума справляється з багатьма хворобами краще, ніж антибіотики, оскільки вона активно пригнічує ріст патогенної флори, володіє протизапальними властивостями. При регулярному застосуванні куркуми в їжу організм більш захищений від вірусів, якісно протистоїть недугам, пов'язаним з травною системою, і являється більш міцним загалом.

До складу куркуми входять вітаміни К, В3, В2, С, В, а також вона багата кальцієм, йодом, фосфором і залізом. Рекомендується її включати і в різні дієти - користь куркуми, ефективніше спалює жири і допомагає контролювати вагу.
Куркума добре впливає і на шкіру - східні красуні часто роблять маски з цієї яскравої спеції, що тонізує і очищає шкіру, позбавляючи її від шкідливих зовнішніх радикалів. Розтирання на основі куркуми прописуються і тим, хто страждає псоріазом і сезонними подразненнями шкіри. 

Куркума підвищує еластичність шкіри і стимулює зростання нових клітин завдяки високому вмісту антиоксидантів. Вона робить шкіру світліше і бореться з пігментацією. Ось чому багато виробників натуральної косметики використовують куркуму в якості активного інгредієнта для своєї продукції.

Згідно з дослідженнями, куркумін, що міститься в індійських прянощах, здатний покращити пам'ять і настрій, а також полегшити симптоми депресії. Ви можете додавати куркуму в свій ранковий чай або латте, а також використовувати її в якості приправи для різних страв. 

Також куркумін - найбільш відомий завдяки своїй здатності зменшувати запалення. Тому куркуму розглядають як засіб для полегшення головного та м'язового болю. Крім цього, куркумін допомагає прискорити загоєння ран, зменшити запалення в суглобах і знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Використовують корисні властивості куркуми і в рецептах від кашлю. При хворому горлі, наприклад, чайну ложку куркуми розводять у склянці теплого молока, а при фарингітах в цю суміш додають ще й мед, отримуючи, таким чином, тягучу патоку, яка дуже добре обволікає горло зсередини.

Незважаючи на численні корисні властивості, у куркуми, що апріорі сильно впливає на організм, є і протипоказання. Наприклад, її не бажано вживати вагітним жінкам, а також людям, у яких діагностовано камені в жовчному міхурі і будь-які хронічні захворювання. Також важливо пам'ятати про те, що в дієті все добре в міру, і прянощів та спецій це стосується в першу чергу. Якщо щіпка або чайна ложка куркуми, яка приймається на регулярній основі, здатна принести величезну користь організму, то при її надмірному вживанні організм може бути проти.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Езотерика ФМ (Іспанія)

Езотерика ФМ - Підбірка медитативної, класичної та фонової музики. Рідкісні мантри, грегоріанські хорали та інше

Мантра Дня

Шанті-Мантра ОМ АСАТОМА
0:00/ 0:00

Асато Ма належить до Шанті-мантр (мантри Миру), які використовують в різних ситуаціях, а також для практик самовдосконалення. Мантра очищає розум і серце, готує розум для сприйняття знання про душу.
Це - найкраща молитва, молитва до Світла, Істини ...

Фільм Дня

Фільм: Сучасна і традиційна йога (2018)
0:00/ 0:00

В рамках фільму обговорюється надзвичайно цікава тема: "Що таке традиційна, і що таке сучасна йога?".

Медитація Дня

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв
0:00/ 0:00

Стародавня цілюща гімнастика слов'ян та основа слов'янських бойових мистецтв. Світовид Бургун, голова ГО «Сварожичі», засновник однойменної школи бойових мистецтв.