Цілющі властивості куркуми

0:00/ 0:00
Список відтворення:

Яскраво-помаранчева східна спеція родом з Індії, де її активно додають в різноманітну їжу, є найпотужнішим натуральним лікарським засобом. Завдяки високій концентрації в ній основного активного компонента куркумина, куркума володіє масою цілющих властивостей і виліковує від багатьох хвороб.


Куркуму вже більше двох тисячоліть використовують в лікувальних цілях в Індії та багатьох східних країнах. В першу чергу, куркума є потужним природним антисептиком і антибактеріальним засобом. Компресам з яскраво-оранжевим спеції під силу затягнути глибоку рану і в лічені дні зняти запалення. В Індії довгий час існувала думка, що куркума справляється з багатьма хворобами краще, ніж антибіотики, оскільки вона активно пригнічує ріст патогенної флори, володіє протизапальними властивостями. При регулярному застосуванні куркуми в їжу організм більш захищений від вірусів, якісно протистоїть недугам, пов'язаним з травною системою, і являється більш міцним загалом.

До складу куркуми входять вітаміни К, В3, В2, С, В, а також вона багата кальцієм, йодом, фосфором і залізом. Рекомендується її включати і в різні дієти - користь куркуми, ефективніше спалює жири і допомагає контролювати вагу.
Куркума добре впливає і на шкіру - східні красуні часто роблять маски з цієї яскравої спеції, що тонізує і очищає шкіру, позбавляючи її від шкідливих зовнішніх радикалів. Розтирання на основі куркуми прописуються і тим, хто страждає псоріазом і сезонними подразненнями шкіри. 

Куркума підвищує еластичність шкіри і стимулює зростання нових клітин завдяки високому вмісту антиоксидантів. Вона робить шкіру світліше і бореться з пігментацією. Ось чому багато виробників натуральної косметики використовують куркуму в якості активного інгредієнта для своєї продукції.

Згідно з дослідженнями, куркумін, що міститься в індійських прянощах, здатний покращити пам'ять і настрій, а також полегшити симптоми депресії. Ви можете додавати куркуму в свій ранковий чай або латте, а також використовувати її в якості приправи для різних страв. 

Також куркумін - найбільш відомий завдяки своїй здатності зменшувати запалення. Тому куркуму розглядають як засіб для полегшення головного та м'язового болю. Крім цього, куркумін допомагає прискорити загоєння ран, зменшити запалення в суглобах і знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Використовують корисні властивості куркуми і в рецептах від кашлю. При хворому горлі, наприклад, чайну ложку куркуми розводять у склянці теплого молока, а при фарингітах в цю суміш додають ще й мед, отримуючи, таким чином, тягучу патоку, яка дуже добре обволікає горло зсередини.

Незважаючи на численні корисні властивості, у куркуми, що апріорі сильно впливає на організм, є і протипоказання. Наприклад, її не бажано вживати вагітним жінкам, а також людям, у яких діагностовано камені в жовчному міхурі і будь-які хронічні захворювання. Також важливо пам'ятати про те, що в дієті все добре в міру, і прянощів та спецій це стосується в першу чергу. Якщо щіпка або чайна ложка куркуми, яка приймається на регулярній основі, здатна принести величезну користь організму, то при її надмірному вживанні організм може бути проти.

Поділитися:

Радіостанція Дня

Нірвана Радіо (Польша)

Музикальні композиції цієї радіостанції заспокоюють та дають можливість розслабитися. Радіостанція працює в стилях Ембієнт, Йога та Спа

Мантра Дня

Ом мантра
0:00/ 0:00

Великий склад ОМ є початковим звучанням позачасової реальності, який вічно вібрує в людині і багаторазово відображається в її сутності. ОМ є словом-символом досконалого, безмежного і вічного. Цей звук досконалий в самому собі і уособлює цілісність всього сущого.

Фільм Дня

Містичний мозок
0:00/ 0:00

Подорож в глибини людської свідомості. Чи можна дати пояснення переживанню благодаті, в якому перебувають містики і медитуючі? Цей документальний фільм розповідає про останні наукові дослідження містичних переживань, проведених в Канаді та інших країнах. 

Медитація Дня

Йога Леді Нігуми
0:00/ 0:00

У цьому відео - ідеальна йога для початківців, для будь-якого рівня підготовки. Йога Леді Нігуми допомагає нам залишатися здоровими, робить наш розум більш ясним для інтуїції і креативності, необхідних нам для успіху в бізнесі і в сімейному житті.